Erdoğan'dan Müslüman Ülkelere Arakan Çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatına ’Arakan’ çağrısında bulunarak, elimizden gelen tüm imkânlarla bu zulmün son bulması için birlikte mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Erdoğan'dan Müslüman Ülkelere Arakan Çağrısı
Erdoğan'dan Müslüman Ülkelere Arakan Çağrısı Ecem Şenol
Bu içerik 883 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Zirvesinin açılış oturumunda konuştu. Erdoğan'ın gündeminde Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamlar vardı. Cumhurbaşkanı, Teşkilata çağrıda bulunarak, Myanmar'da Müslüman kardeşlerin çektiği zulüm, işkence ve sürgünlerin son bulması için de hep birlikte gayret gösterilmesi gerektiğini ve uluslararası kuruluşların, bilhassa da İslam ülkeleri olarak ellerinden gelen tüm imkanlarla bu zulmün son bulması için birlikte mücadele edilmesi gerektiği mesajına yol açtı.

Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik provokasyonlarına da tepki gösterdiği konuşmasında, ilk kıblenin Kudüs'ün ve Harem-i Şerif'in kutsiyetinin ihlal edilmesine de asla izin verilmeyeceğini ifade etti. Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya yönelik saygısızlıkların, tahriklerin ve provokasyonların önüne geçilmesi için çok daha kararlı bir tutumun ortaya koyulması gerektiğini aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Tayyip Erdoğan Açıklama Çağrı Astana Teknoloji Zirvesi Cumhurbaşkanı Arakan Provokasyon Myanmar Katliam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500