Erdoğan’dan 'U' Dönüşü

Hakim ve savcıların kura töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cemaat lideri Fethullah Gülen’i iade etmeyen ABD’yi hedef aldı.

Erdoğan’dan 'U' Dönüşü
Erdoğan’dan 'U' Dönüşü Yaren Yalçın
Bu içerik 1927 kez okundu.

Hakim ve savcıların kura töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cemaat lideri Fethullah Gülen’i iade etmeyen ABD’yi hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bugüne kadar Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olan hakim, savcı ve yüksek yargı mensubu 3 bin 456 kişinin meslekten uzaklaştırıldığını, yapılan bazı incelemeler sonucunda haklarındaki iddiaların asılsız olduğu anlaşılan 198 hakim ve savcının görevlerine iade edildiğini söyledi.

Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmalarında yapılan gözaltı ve tutuklamalara ilişkin yaptığı bir açıklamasında ‘At izi it izine karışmış halde’ itirafında bulunan Erdoğan, şimdi de ‘Kusura bakmayın mağdur falan yok’ dedi ve yargı ile kolluk kuvvetlerinin samimi şekilde birlikte çalıştığı sürece mağdur olmayacağını söyledi.

Cemaat soruşturması kapsamında ulaşılan isimlere ve ihraçlara değinen Erdoğan, ‘Bu kadar ismi nereden nasıl biliyorsunuz? Nasıl oldu da anında toparladınız” eleştirilerine cevap verdi. ‘Burası Çatladıkapı Muhtarlığı değil ki’ diyen Erdoğan, kim nerede ne yapıyorsa bunların hepsinin devlet tarafından bilindiğini söyledi.

Konuşmasında İranlı işadamı Reza Zarrab’ın ABD’de tutuklanmasını eleştiren Erdoğan, Zarrab davasına bakan savcıların Fethullahçı Terör Örgütü tarafından Türkiye’de ağırlandığını, bu savcıların Amerika’ya döndüğünde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Zarrab’ı pat diye tutuklayıp yargılamadan 6 ay hapiste tutmasına tepki gösterdi. “Darbeye kalkışan o şahsı neden hesaba çekmiyorsunuz” diye sorulduğunda da tarafsız yargıdan söz edildiğini kaydeden Erdoğan, “Kusura bakma, bizde senden daha tarafsız bir yargı var. Kendimizi bilmezsek gücümüze inanmazsak kimse bu ülkeyi takdir etmez” dedi.

Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi konusunda ABD ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Erdoğan, teröristlerin Türkiye’den istendiğinde hemen ABD’ye verildiğini, mahkeme kararının bahane edilerek Gülen’in Türkiye’ye teslim edilmediğini, bu şekilde hem müttefik olunup hem de farklı konuların konuşulamayacağını söyledi.

 

cumhurbaşkanı erdoğan hakim ve savcılar 15 temmuz darbe girişimi fethullah gülen fetö abd reza zarrab zarrab davası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500