Erdoğan’dan Vize Serbestisi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Meclis’in 26. Dönem 2. Yasama yılı ilk oturumunda konuştu.

Erdoğan’dan Vize Serbestisi Açıklaması
Erdoğan’dan Vize Serbestisi Açıklaması Yaren Yalçın
Bu içerik 995 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Meclis’in 26. Dönem 2. Yasama yılı ilk oturumunda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Genel Kurul açılış konuşmasını yapmak için kürsüye çıkarken AKP, MHP ve CHP milletvekilleri ayakta karşılarken, HDP’li vekiller ayağa kalkmadı. Ayrıca Erdoğan’ın konuşmaya başlamasıyla CHP eski Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal ile bazı milletvekillerinin kulise çıktığı öğrenildi.

Açılış konuşmasına TBMM Başkanı ve milletvekillerini selamlayarak başlayan Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm milletvekillerimizi saygıyla yad ediyorum dedi.

15 Temmuz’da yaşananları tiyatro diyerek küçümsemeye çalışanları, darbe girişiminin bir parçası ve destekçisi olarak gördüğünü belirten Erdoğan, Yenikapı ruhunun korunması için herkesi göreve davet etti.

Fırat Kalkanı Harekatı’nın meşru bir operasyon olduğunu vurgulayan Erdoğan, Suriye’de DAEŞ’in temizlendiğini söyledi. PKK terör örgütünün kitle eylemlerinin 10’da bire düştüğünü kaydeden Erdoğan, bölge insanının PKK terör örgütüyle bağını kestiğini, bu örgütün şehirlerde yapmış olduğu tahribatın yeniden imar edileceğini belirtti.

Erdoğan, Avrupa Birliği’nin ülkemize verdiği vize serbestisi sözünün bu ay yürürlüğe girmesi gerektiğini belirtti ve AB tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında; Türkiye için hayati bir önem taşıyan terörle mücadele konusunun ön şartı haline dönüştürülmeye çalışıldığının, bu tavırla Türkiye’ye verilen sözün tutulmak istenmediğini kaydetti ve kendileri bilirler dedi.

 

cumhurbaşkanı erdoğan tbmm yasama yılı 15 temmuz suriye daeş pkk vize serbestisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500