"Erdoğan'ı Seçen Beni Seçmiş Olur"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendisine karşı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1175 kez okundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendisine karşı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Bahçeli, bugünkü MHP grup toplantısında Perinçek’e “Daha dün halkların özgürlüğünden bahsederek, orakla çekiçle vuranlar, Perinçekçiler partimize ülkücülük dersi verecek. Bu nasıl arsızlık? Anayasa değişikliğine ‘Evet’ diyoruz ya sıkıntıları budur. Buradan ilan ediyorum, Eğer Doğu Perinçek ve hayır diyen yoldaşlarıyla Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olacaksa sayın Erdoğan’ı tercih edeceğimizi herkesin bilmesi gerekir” cümleleriyle çıkışmıştı.

Doğu Perinçek Ulusal Kanal canlı yayınında Bahçeli’ye yanıt verdi.

‘Erdoğan’ı da tercih edenler Doğu Perinçek’i tercih etmiş olurlar’

Referandumda ‘Evet’ diyenlerin de ‘Hayır’ diyenlerin de düşman olmadığını belirten Perinçek, iki görüşü kutuplaştıran söylemlerden kaçınılması gerektiğini söyledi.

Perinçek sözlerine şöyle devam etti: “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir söylemden bahsetmektedir. ‘Eğer Perinçek ile Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olsaydı, kesinlikle Sayın Erdoğan’ı tercih edebileceğimizi herkes bilmelidir’ şeklinde bir cümlesi kullanmış. Erdoğan’ı da seçseler Doğu Perinçek’i seçmiş olurlar. Çünkü, sayın Erdoğan’ın başında yer aldığı Adalet ve Kalkınma Partisi, çok konuda Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’in savunduğu siyaset noktasına gelmiştir. FETÖ'ye karşı 50 yıldır verdiğimiz mücadele, PKK'ya karşı silahla bastırma harekatı çizgisine gelmiştir. Rusya’ya düşmanlık yaparken Vatan Partisi'nin Rusya yakınlık çizgisine ulaşmıştır. Yine İran ve yakında da Suriye dostluğuna da gelecektir. Şangay'a girmek Vatan Partisi'nin programında bulunuyor.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hayır Diyenleri Tutuklayın

Doğu Perinçek Devlet Bahçeli MHP Vatan Partisi Referandum Ulusal Kanal Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500