Erdoğan’ı Suçtan Kurtarıyor

Olağanüstü kurultay istediği için MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, referandum sürecinde AKP ile Devlet Bahçeli arasındaki kirli pazarlıkların devam ettiğini, hükümetin İmralı’da Abdullah Öcalan ile görüşme halinde olduğunu, HDP’nin referandumu boykot etmesi sağlanarak başkanlığın getirilmesi için her türlü oyunun oynandığını söyledi.

Erdoğan’ı Suçtan Kurtarıyor
Erdoğan’ı Suçtan Kurtarıyor Yaren Yalçın
Bu içerik 1038 kez okundu.

Olağanüstü kurultay istediği için MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, referandum sürecinde AKP ile Devlet Bahçeli arasındaki kirli pazarlıkların devam ettiğini, hükümetin İmralı’da Abdullah Öcalan ile görüşme halinde olduğunu, HDP’nin referandumu boykot etmesi sağlanarak başkanlığın getirilmesi için her türlü oyunun oynandığını söyledi.

Bir gazeteye röportaj veren Meral Akşener, 15 Temmuz teşebbüsüne kadar MHP genel başkanlığına 6 aday olduğunu 4’ünün çok aktif çalıştığını, MHP’de kurultay istediklerini, 548 üst kurul delegesinin imzasını aldıklarını, hukuki süreçleri bildiklerini, çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Darbe teşebbüsünden sonra kendisi ile ilgili bir linç başladığını vurgulayan Akşener, Milliyetçi İş Adamları Derneği’nin davetlisi olarak Antalya’ya gittiğini, arkadaşları tarafından kurulan bir sivil toplum örgütü olduğunu, orada sadece başkanlık fikirlerini paylaştığını, muhalifler olarak başkanlığa ‘hayır’ diyeceklerini açıkladığını ve o andan itibaren yoğun bir saldırıya maruz kaldığını söyledi.

‘Havuz medyası’ denilen kesimin nöbetçi yazarları olduğunu belirten Meral Akşener, mutlaka gün aşırı sövdüklerini, hakaret ederek iftira attıklarını kaydederek, en ağır hakaret ve iftirada bulunanların geçmişine bakıldığında en kallavi FETÖ’cü olduğunun görüldüğünü, ıslah-ı nefis ettiklerini ifade edebilmek için kendisine vurduklarını ifade etti.

Yurtta Sulh Konseyi’nden bahsedildiğine dikkat çeken Akşener, bu konunun üzerine gidilmesi gerektiğini, Cumhurbaşkanının da söylediği gibi itirafçılar denilen bir grubun türediğini, yıllarca en ağır FETÖ’cülük imamlık yapanların büyük çoğunluğunun itirafçı olduğunun görüldüğünü kaydetti.

‘Benim FETÖ’cü olmadığımı en iyi Cumhurbaşkanı Erdoğan bilir’ diyen Meral Akşener, eşinin Rizeli olduğunu, geçmişte ailecek görüştüklerini, bu konuda kendilerinin duruşu ve görüşünü Erdoğan’ın herkesten iyi bildiğini, bu nedenle korkusu olmadığını söyledi.

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz’ün eşiyle birlikte evine geldiği iddialarına değinen Akşener, herkes gibi bu şahsı darbe teşebbüsünden sonra duyduğunu, bu şahısla ve eşiyle bir araya gelmediğini, bu tür itiraflarda bulunanların önce etraflarına bakması gerektiğini belirtti.

548 delegenin imzasıyla kurultaya gidildiğini belirten Meral Akşener, Balgat’ın ‘Bin imza da getirseniz bu kurultay olmayacak’ dediğini, mahkemeye gidildiğini, kanun çok açık olduğu halde hukuksuzluk yapıldığını, böyle bir sitemin gasp olduğunu söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Başkanlık meselesinde milletten korkmayın, iradeye saygılı olun’ sözlerini hatırlatan Akşener, kendilerinin ‘hayır’ dediklerini, milletten korkmalarını gerektirecek bir durum olmadığını belirterek Bahçeli’nin delegenin iradesinden neden korktuğunu sordu.

Anayasa değişikliği meselesinde Devlet Bahçeli’nin tek başına bir karar aldığını vurgulayan Akşener, Bahçeli’ye çağrıda bulundu. Kendisi hariç bütün Ülkücü iradeyi toplamasını isteyen Akşener, arkadaşlarıyla bir kurultay yapmasını, oylamada çıkan sonuca uyacaklarını söyledi.

Tabanın yüzde 80’i ‘hayır’ derken Bahçeli’nin ‘evet’ dediğini belirten Akşener, ‘Cumhurbaşkanının Anayasa’ya aykırı hareket ettiği’ ve ‘Anayasa suçu işlediğini’ söyleyen Bahçeli’nin Cumhurbaşkanını suçtan kurtardığına dikkat çekti.

19 Haziran kongresinin bir hukuki bir de siyasi sonucu olduğuna değinen Akşener, hukuki sonuç ile tüzükte 13 madde değiştiğini, 5 gün yürürlükte kalan o maddelere daha sonra tedbir kararı konduğunu, tedbir kararından itibaren de kongrenin kabul ettiği maddeler ve eski tüzüğün askıda kaldığını kaydetti.

Bir kurultay yapıldığını hatırlatan Akşener, Bahçeli’nin 10 Temmuz’da esasen bu kurultayı kendisinin yapacağını ilan ettiğini, daha sonra sözünden caydığını, 10 Temmuz’u ortadan kaldırdığını, siyasi sonuç olarak ise meşruiyeti tartışması gerektiğini söyledi.

MHP’de Meral Akşener ile değişim sağlanmış olsaydı MHP’ye halktan yüzde 25, AKP’den yüzde 8 oy desteği geleceğini belirten Akşener, ne kaset ne da başka bir şey düşünmek istemediğini, tamamen ‘al başkanlığı ver koltuğu’ olduğunu düşündüğünü aktardı.

Röportaj aracılığıyla tarihe not düşmek istediğini belirten Meral Akşener, şu anda İmralı’da Öcalan’la görüşüldüğünü, referanduma gidilirken HDP’nin seçimi boykot etmesininin sağlanacağını,’evet’ oyu çıkması için her şeyin yapılacağını, burada anahtarın MHP’nin kurultay isteyen tabanı olduğunu, bu tabanın Balgat ve Saray’a karşı olduğunu kaydederek anahtarın kendileri olduğunu bu konuda iddialı olduklarını söyledi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kendini Neden Kelepçelediğini Anlattı

 

MHP Meral Akşener MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 15 Temmuz FETÖ Anayasa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500