Erdoğan’ın Cizre Yorumu: Manidar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cizre’de 11 polis memurunun şehit olduğu terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.

Erdoğan’ın Cizre Yorumu: Manidar
Erdoğan’ın Cizre Yorumu: Manidar Yaren Yalçın
Bu içerik 647 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cizre’de 11 polis memurunun şehit olduğu terör saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz her zaman birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelecek, barış ve huzurumuza kastedenlere karşı gereken cevabı verecektir. Fırat Kalkanı Operasyonunun gerçekleştiği sırada bu saldırının yapılması manidardır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, saldırıyı kınadığını “Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde emniyet güçlerimizi ve halkımızı hedef alan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum. Terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bu saldırıda şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Cizre halkından yüz bulamayan terör örgütü bu tür saldırılarla varlıklarını göstermeye çalışıyor. Türkiye’nin sınırları içindeki ve dışındaki terör örgütleriyle yoğun bir mücadele yürütüyoruz. 15 Temmuz’da topyekün milletimizi, Gaziantep’te çocuklarımızı, Giresun’da ana muhalefet partisi genel başkanını hedef alan terör saldırılarına karşı yürüttüğümüz bu mücadelenin başarıya ulaşacağından kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizin huzuruna bozmaya çalışanlara ve taşeronlarına asla geçit vermeyeceğiz” sözleriyle dile getirdi.

cizre terör saldırı cumhurbaşkanı erdoğan pkk 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500