Erdoğan'ın Ekonomi Başdanışmanı Yenişafak'tan

Yenişafak Gazetesi yazarı Doç. Dr. Hatice Karahan’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi Başdanışmanı olduğu duyuruldu.

Erdoğan'ın Ekonomi Başdanışmanı Yenişafak'tan
Erdoğan'ın Ekonomi Başdanışmanı Yenişafak'tan Ecem Şenol
Bu içerik 841 kez okundu.

Yiğit Bulut ve Cemil Ertem ile birlikte Cumhurbaşkanı’nın ekonomi takımında yer alacak Karahan’ın Boğaziçi Üniversitesi mezunu olduğu ve aynı üniversitede iktisat alanında yüksek lisans yapan Karahan’ın doktora çalışmalarını yapmak üzere ABD’ye gittiği biliniyor.

2006 yılında ABD’nin Syracuse Üniversitesi’nde ekonomi dersleri veren Karahan,  Türkiye'ye döndükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ders verdi, TÜBİTAK'ta danışmanlık görevi üstlendi. 2014 yılında makroekonomi alanında doçentlik unvanı almaya hak kazandı.

TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kuruluşlarına ekonomi danışmanlığı yapan Karahan, 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü'nün kurucu başkanlığını yapmakta. Karahan ayrıca SETA'da ekonomi araştırmaları yürüterek Yeni Şafak Gazetesi'nde düzenli olarak ekonomi yazıları kaleme almaya da devam ediyordu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Parti Çalışmaları Başladı

Yenişafak Gazete Ekonomi Başdanışman Yiğit Bulut Cemil Ertem Boğaziçi Ünibersitesi Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Hatice Karahan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500