Erdoğan’ın Fotoğrafıyla Büyük Vurgun

Ebru Şallı’nın evli iş adamı sevgilisi Uğur Akkuş’un Cumhurbaşkanı Erdoğan'nı kullanarak Kuveytlileri 20 milyon dolar dolandırdığı iddia edildi.

Erdoğan’ın Fotoğrafıyla Büyük Vurgun
Erdoğan’ın Fotoğrafıyla Büyük Vurgun Meltem Yüksel
Bu içerik 462 kez okundu.

AKP Hükümetine yakınlığı ile bilenen Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, Ebru Şallı’nın evli iş adamı sevgilisi Uğur Akkuş’un Cumhurbaşkanı Erdoğan'nı kullanarak Kuveytlileri 20 milyon dolar dolandırdığı iddia etti. Durumu öğrenen Erdoğan’ın olaya müdahale ettiği söylendi.

Güngör'ün "Emiri kandıran çantacı kim?" başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

“Son dönemde yeni yeni işadamları türedi.

Bakıyorsunuz, adamın hiçbir üretimi, dişe dokunur ticareti veya yatırımı yok.

Elinde bir tek -o da hasbelkader- otel lobisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la, Başbakan Binali Yıldırım'la ya da kabine üyeleriyle çektirdiği fotoğraf var.

Hani eskiden 'Hamili kart yakinimdir' diye dolaşanlar var ya... Onun gibi bu fotoyu alıp kartvizit gibi dolaştırıyorlar.

Yabancı yatırımcı avlamaya çalışıyorlar.

Geçenlerde bir sohbet sırasında tam da böyle bir şeye şahit oldum ve şok yaşadım. Bana anlatan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuveyt seyahatinde kendisiyle fotoğraf çektiren bir işadamından bahsetti. O kişi, Kuveyt Emiri Şeyh el ailesinden Meclis Başkanı'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'la fotoğraflarını gösterip ortak yatırım için masaya oturmaya ikna etmiş! Fakat olan Kuveytliler'in 20 milyon dolarına olmuş!

 Ben "Pes!" derken Cumhurbaşkanı'nın olayı fark edip konuya el attığını söylediler.

Haber kaynağım işadamının ismini açıklamadı.

Ama ben işin peşini bırakmadım. Bu kişinin Uğur Akkuş olduğunu öğrendim.

Bu meseleden, Cumhurbaşkanı da çevresi de epeyce rahatsızlar. Hemen bu istismarın önüne geçilmesi ve Kuveytli yatırımcının mağduriyetinin giderilmesi için girişimler başlatılmış.

Peki, kim mi bu Akkuş? Niye yalan söyleyeyim?

Ben kendisini "Ebru Şallı'nın sevgilisi" kimliğiyle magazin sayfalarında gördüm. Sonra Şems Türk Kuveyt- Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı olduğuna dair birkaç haber okudum.

Lafı uzatmayayım. Herkesin gözünü dört açması gereken bir dönemdeyiz. Türkiye yabancı yatırım çekmek için tırmalarken, birilerinin çıkıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adını kullanarak Körfez'deki yatırımcıyı küstürmesine izin vermemeliyiz.”

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni KHK’da Dikkat Çeken İhraçlar ve Göreve İadeler

 

 

Uğur Akkuş Ebru Şallı Erdoğan Cumhurbaşkanı Katar Katar Emiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500