Erdoğan'ın Sözlerine CHP ve İYİ Parti'den Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndaki 15 Temmuz konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenince, Kocaeli’de demokrasi nöbetine katılan CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP’liler ve İYİ Partililer alanı terk etti.

Erdoğan'ın Sözlerine CHP ve İYİ Parti'den Tepki
Erdoğan'ın Sözlerine CHP ve İYİ Parti'den Tepki  Meltem Yüksel
Bu içerik 233 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Atatürk Havalimanı'ndaki 15 Temmuz konuşmasına CHP ve İYİ Parti'den tepki geldi. Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirince, CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP’liler ve İYİ Partililer alanı terk etti.

Konuşmasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenerek başlayan Erdoğan, “O gece burası iki anı tespit etti. Bunlardan bir tanesi saat 23.15 civarı ve tankların arasından Sayın Bay Kemal gelip Bakırköy’e geçti. Bakırköy Belediyesine kendi ifadesiyle ‘Gidebilecek bir otel bulamadığım için oraya gittim’ dedi. 01.15 ve biz de yine buraya indik. Eşim, kızım, torunlarım ve damadımla beraber buraya indik. Burada kim vardı? Burada millet vardı. Beraberce buradan üzerimizden geçen F-16’lar, helikopterler vardı ve onlar mermilerini yağdırıyordu” diye konuştu. Muhalefete yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki olarak Kocaeli’deki törene katılan CHP ve İYİ Partililer alanı terk etti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kimseye selam vermeden alandan ayrıldı.

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız açıklamasında; “Bugün Milli Birlik Günü, bugün kucaklayıcı olması lazımdı” ifadelerini kullandı. CHP'li İzmit Belediyesi demokrasi nöbeti için AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne destek verdi, Milli İrade Meydanı'na büyük bir stant kurarak vatandaşlara ücretsiz çorba dağıttırdı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

Atatürk Havalimanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP İzmit Fatma Kaplan Hürriyet İYİ Parti Şanbaz Yıldız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”