"Erdoğan’sız Bir Dünya Görecektim"

Geert Wilders, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan darbe girişiminin başarısız olmasına üzüldüğünü söyledi.

Yaren Yalçın
Bu içerik 1055 kez okundu.

 

Geert Wilders, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan darbe girişiminin başarısız olmasına üzüldüğünü söyledi.

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders,15 Temmuzda Türkiye’de yaşanan darbe girişiminin başarısız olmasına üzüldüğünü söyledi ve “Askeri rejim, her halükarda Erdoğan’dan iyidir” dedi.

Edinilen bilgiye göre, Hollanda Parlamentosu özel oturumda 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan darbe girişimi ve sonrasında gelişen olaylar tartışıldı. Oturumda konuşan aşırı sağcı lider Wilders sözlerine “Ne yazık ki, 15 Temmuz’daki darbe girişimi başarılı olmadı” şeklinde başladı.

Wilders’ın bu sözlerine tepki gösteren Hristiyan Demokrat Partisi (CDA) lideri Sybrand van Haersma Buma, “Burası demokrasinin temsil edildiği bir yer. Beğensek de beğenmesek de Erdoğan seçilmiş bir lider ve darbe girişimi seçilmiş bir yönetime karşı yapıldı. Darbe başarılı olsa ne görecektin?” dedi.

PVV lideri Wilders ise, “Erdoğansız bir dünya görecektim, buna çok sevinirdim” cevabını verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye'de asıl darbenin Erdoğan tarafından yapıldığını ve hala devam ettiğini” ileri sürdü.

hollanda geert wilders 15 temmuz türkiye askeri rejim erdoğan darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500