Ergin Ataman Gitti Erman Kunter Geldi

Galatasaray Odeabank Basktebol takım koçu Ergin Ataman'ın takımdan ayrıldığının açıklandı. Şok Ayrılığın ardından yeni ismin de netliğe kavuştuğu öğrenildi.

Ergin Ataman Gitti Erman Kunter Geldi
Ergin Ataman Gitti Erman Kunter Geldi Ecem Şenol
Bu içerik 837 kez okundu.

Sarı kırmızılılar'da bu sabah şok bir ayrılık yaşandı. Galatasaray Odeabank Basketbol Takımı koçu Ergin Ataman ile yollar ayrıldı. Ergin Ataman olay sonrası attığı tweet ile samimi olmayan yerlerde ayrılıkların kaçınılmaz olacağını ve ihanetin ise en ağırı olduğunu dile getirdi.

Ataman daha sonra sosyal medya hesabından, bu sabah yapılan görüşmede gerekirse bu sezon hiç ücret almadan da kalabileceğimi belirtmesine rağmen Can Topsakal’ın istenmediğini belirttiğini aktardıktan sonra, büyük Galatasaray taraftarından, 5 yıllık süre içinde hataları ve sevapları için helallik istedi.

Sezon sonunda Galatasaray yönetimi, Ergin Ataman'a harcamalarına rağmen başarı gelmediğini, yeni sezonda küçülmeye gideceklerini ve bütçenin düşeceğini ifade etti. Bu durumu kabul eden Ataman’la Galatasaray Kulübü hiç bir görüşme yapmadı yeni sözleşme için teklifte dahi bulunmadı.

Gelişmelerin sonucunda da dün bu ayrılık gerçekleşti. Galatasaray Kulübü, 2012 yılından bu yana Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğünü yürüten Ergin Ataman ile yolların ayrıldığını resmi sitesinden açıkladı.

Açıklamada; 2012 yılından bu yana Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevini yürüten Ergin Ataman ile yollarını ayırdıklarını kamuoyunun bilgisine sunduklarını açıkladılar. Ergin Ataman, görev yaptığı dönemde, Yenilmez Armada'yı 23 yıl aradan sonra Basketbol Süper Ligi'nde şampiyonluğa taşırken, 2015-16 sezonunda Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu yaşayarak kariyerine bir Avrupa Kupası daha ekledi ve Avrupa'da üçüncü kez kupa kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk antrenör oldu.

Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Sayın Ataman'a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve yeni kariyerinde başarılar diledi.

Galatasaray Odeabank'ta Ergin Ataman'la yola devam edilmeyeceği açıklamasının yankıları sürerken, yeni sezon oluşumuna dair ilk bilgiler de geldi. Alınana bilgilere göre Galatasaray Odeabank önümüzdeki sezon için Erman Kunter'le kesin olarak anlaştı. Resmi açıklamanın kısa zaman içinde yapılması beklenirken, Göksenin Köksal'ın da Galatasaray Odeabank'ta kaldığı öğrenildi.

Sinan Güler için de görüşmelerin sürdüğü büyük ihtimalle bu oyuncunun da Sarı-kırmızılı ekipte kalacağı belirtildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Deniz Çakır Şili'yi İffet'le Salladı

Galatasaray Basketbol Takımı Ergin Ataman Ayrılık Açıklama Sosyal Medya Twitter Galatasaray Odeabank Kariyer Teşekkür Şampiyonluk Erman Kunter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500