Erzincan Orduevi’nde Vahşet!

Erzincan Orduevi'nde çekilen görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Güvenlik kamerasına yansıyan insanlık dışı olayda bir askerin yavru kediye yaptığı akıllara durgunluk veren işkence büyük tepki topladı. Vatandaşların ihbarları sonucunda aşırı alkollü olduğu iddia edilen ve er olduğu belirtilen Taner H. gözaltına alındıktan sonra bu sabah adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Erzincan Orduevi’nde Vahşet!
Erzincan Orduevi’nde Vahşet! Meltem Yüksel
Bu içerik 486 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Dün akşam saatlerinde sosyal medyayı ayağa kaldıran bir işkence videosu tüyleri diken diken etti. Vatani görevini yapmak için Erzincan’da bulunan er Taner H., hafta sonu çarşı iznine çıktı. Er Taner H’nin akşam saatlerinde askeri lojmanlarının nizamiyesinde yavru bir kediye yaptıkları bir insan evladının bu kadar vahşice nasıl davranabildiğini gözler önüne serdi.

Kapı önünde bekleyen nöbetçilerin önünde kediyi önce yumruklayan Taner H.’nin ardından nizamiye kapısının üzeri koyarak defalarca vurduğu görülüyor. Çevredekilerin dehşet dolu bakışları arasında yerde kıvranan kediye son olarak tekmeler savuran Taner H., ardından kameranın açısından kayboluyor.

İhbar üzerine harekete geçen polisin yakaladığı ve yapılan kontrolde 221 promil alkollü olduğu ortaya çıkan Taner H., askeri inzibata teslim edildi. Gözaltına alınan askerin bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildiği ve savcılıktaki sorgusunun devam ettiği öğrenildi. Olayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter’dan açıklama yaptı. Videoyla ilgili ilk olarak “Hemen tetkik ettireceğim, İlgileniyorum” mesajını paylaşan Soylu, daha sonra da “Adli ve idari soruşturma başlatıldığını ve Erzincan Valisi’nin açıklamada bulunacağını söyledi.

"Erzincan Orduevinde bir askerin kediye işkence yaptığı" haberleri üzerine Valilik tarafından gerekli incelemenin başlatıldığını ifade ederek; "Yapılan incelemede olayın failinin Erzincan Muhabere Alayında zorunlu askerliğini yapmakta olan muhabere er T.H. olduğu tespit edilmiştir. İlgilinin terhisine 3 gün kaldığı ve hafta sonu izninden 221 promil alkollü olarak döndüğü anlaşılmıştır. Kamuoyunda haklı bir infiale neden olan ve vicdanları yaralayan olayın faili hakkında gerekli adli ve idari süreç başlatılmıştır" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada da ''03 Aralık 2017 tarihinde Erzincan Orduevi’nde meydana gelen ve sosyal medyada yer alan olayla ilgili olarak inceleme başlatılmıştır'' denildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Dev Derbinin Hakemi Belli Oldu

Kedi Asker Erzincan Orduevi Vali Erzincan Valisi Sosyal Medya Twitter Süleyman Soylu İçişleri Bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500