Eski Danışmanından Abdullah Gül 'Çıkış Hazırlığında' İddiası

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanlarından olan Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, Gül'ün ciddi bir çıkış hazırlığında olduğunu ileri sürdü.

Eski Danışmanından Abdullah Gül 'Çıkış Hazırlığında' İddiası
Eski Danışmanından Abdullah Gül 'Çıkış Hazırlığında' İddiası Ecem Şenol
Bu içerik 815 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonrası ile ilgili olan heyecanla beklenilen ve iktidar kulislerinde konuşulan konulara geçmek istediğini belirten Ahmet Takan, Abdullah Gül hareketliliğinin yeniden alevlendiğini duyurdu.

ABD'de tutuklu bulunan işadamı Rıza Zarrab dosyasının kalın ayrıntılarının tesadüf olup olmadığını sorasan Takan, bilemediğini ama Abdullah Gül'ün son zamanlarda İngiltere ağırlıklı dış gezileri ile beraber İstanbul'daki ofis ve evinin ziyaretçilerle dolup taştığının konuşulduğunu aktardı. İstişareci ziyaretçiler arasında AKP'nin eski ve yeni deve dişi gibi isimlerinin sıralandığının da altını çizen Takan, aralarında bir de AKP Genel Başkan Yardımcısı isminin zikredildiğini kaydetti.

Gül'ün ciddi bir çıkış yapacağının ileri sürüldüğü yazıda Gül'ün sosyal medya üzerinden verdiği mesajlara bel bağladıklarını ve Gül'ün, Erdoğan 'TEOG kaldırılsın' talimatı verdikten sonra, gündemde olan sınav sistemi değişikliğinin çok boyutlu bir çalışma ile yapılmasını ve özellikle fırsat eşitliği ilkesini korumasını umduğu şeklindeki Twitter mesajından çok büyük manalar çıkardıklarını ifade etti.

Abdullah Gül'ün kamuoyuna açık mesajlarının daha da sertleşeceğini ileri sürüldüğünü belirten Takan, Gül'cülerin ihtiyatlı olanlarının ise bayrak değişiminin Barzani referandumu sonrasında olabileceğine yönelik umut beslediklerini ve tarafsız gözlemcilerin ise, Şaban Dişli'nin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olmasının ardından bu kulisleri tazelenen nikâhın üst yapı çalışmaları olarak değerlendirildiğini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Nagehan Alçı'dan Nazlı Ilıcak Çağrısı

 

Abdullah Gül AKP TEOG Açıklama Ahmet Takan Köşe Yazısı Yeni Şafak Eski Danışman Çıkış Hazırlık Kamuoyu Destek Rıca Zarrab
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500