Eski Müsteşar FETÖ'den Tutuklandı

Adalet Bakanlığı eski müsteşarı Birol Güven gözaltına alınmasının ardından hakkında tutuklama talep edildi.

Eski Müsteşar FETÖ'den Tutuklandı
Eski Müsteşar FETÖ'den Tutuklandı Ecem Şenol
Bu içerik 934 kez okundu.

Adalet Bakanlığı eski Müsteşarı Birol Erdem savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. FETÖ soruşturması kapsamında 3 Haziran’da gözaltına alınan Adalet Bakanlığı eski müsteşarı ve Başbakanlık yüksek müşaviri Birol Erdem hakkında tutuklama talep edildi.

Adalet Bakanlığı’nın eski müsteşarı ve halen Bakanlık yüksek müşaviri Birol Erdem ile eşi Gülümser Erdem için ‘Fetullahçı Terör Örgütü üye olmak suçlaması ile gözaltına alınmıştı. ‘FETÖ’ itirafçısı olan bazı eski HSYK üyeleri, ifadelerinde eski Müsteşar Erdem'i suçlamışlar ve Cemaatin yargıda etkinleşmesinde rol oynadığını öne sürmüşlerdi.

İdari yargı hâkimi olan Erdem, Adalet Bakanlığında Personel Daire Başkanlığı yaptıktan sonra, 2010'daki anayasa değişikliği sonrası HSYK üyeliğine atanmıştı. Erdem, Ahmet Kahraman'ın emekliye ayrılmasının ardından 21 Kasım 2011 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirilmiş, 1 Ocak 2014 tarihinde ise görevden alınarak Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri olarak atanmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Gazeteci Oğuz Güven'e Tahliye

Birol Erdem Müsteşar FETÖ Terör Örgütü Açıklama Gözaltı Tutukluluk Yüksek Müşavir İtirafçı Personel Daire Başkanlığı HSYK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500