''Eskiden Yorum Yapabiliyorduk Türkiye Daha Normaldi''

Nevşin Mengü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump‘ın Beyaz Saray‘daki görüşmesine yaptığı yorum sonrası CNN Türk’le yolları ayrılmıştı.

''Eskiden Yorum Yapabiliyorduk Türkiye Daha Normaldi''
''Eskiden Yorum Yapabiliyorduk Türkiye Daha Normaldi'' Ecem Şenol
Bu içerik 1041 kez okundu.

Mengü’nün “Girdisi çıktısı, oturdusu kalktısı toplam 23 dakika sürdü” şeklinde anonslamış ve ardından kanal ile yolları ayrılmıştı. Nevşin Mengü, Komşu Kapısı Maçka Dayanışma Derneği‘ne konuk olduğu programda durumu açıkladı.

CNN Türk anahaber bültenini sunarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki görüşmenin “çok kısa” sürdüğüne dair yorum yaptıktan sonra ekranlardan çekilen Nevşin Mengü, sessizliğini bozdu. Nişantaşı Haber.com’dan Çelik Çelikyaman’a konuşan Mengü, Erdoğan ile Trump görüşmesini kısa süreceğinin belli olduğunu belirtirken, “Girdisi çıktısı 23 dakika sürdü’’ deyince cinsel gönderme yaptığını düşündüklerini tahmin ettiğini belirtti. Mengü, çünkü Trump‘ın damadı hakkında Rusya ile ilişkileri üzerine soruşturma başlatıldığını ve Türkiye’nin Trump’ın umurunda olmadığını, hatta haber toplantısında da, ‘gazetecilerden soru cevap bile almayacağını ifade ettiğini söyledikten sonra, girdisi çıktısı 23 dakika sürdü deyince cinsel gönderme yaptığımı düşündüklerini tahmin ettiklerini belirtti.

Nevşin Mengü, işinden olmasıyla sonuçlarının devamında, Ankara temsilcisi aracılığıyla patrona, ‘Bu kızın orada olmasını istemiyoruz‘ diye mesaj yollandığını ve yapacak da bir şey olmadığını ifade etti. Patronculuk yapmak için değil ama – belki kadın olduğu için – Arzuhan Yalçındağ’ın başından sonuna kadar kendisi için uğraştığını belirten Mengü, Ankara’nın acayip bir yer olduğunu ve orada işlerin bu şekilde yürüdüğünü ifade etti.  Ankara temsilcisi ile müsteşarın sigara içerken patronun bilmem kime çok kızdığını, temsilcinin de gözüne gireyim diye, ‘şuna şuna kızıyorlarmış‘ diye patronu aradığını belirten Mengü, böyle bir kasaba düzeni olduğunu, kendisinin de, kurumu zor durumda bırakmanın anlamı olmadığını düşünerek ayrıldığını dile getirdi.

Mengü, CNN Türk‘te çalışmaya başlamasını anlattığı konuşmasında, yorum yapmak için işe alındığını ve o zaman Türkiye’nin daha normal olduğunu, yorum falan yapabildiklerini dile getirdi. Daha önce Hürriyet'te muhabir olduğunu aktaran Mengü, CNN Türk'e geçmeyi de kendisinin istediğini ve muhabir maaşlarının inanılmaz düşük olduğunu, maaşı yükselsin diye CNN Türk'ten iş istediğini ifade etti. 2 ile 4 aralığını verdiklerini ifade eden Mengü, biraz yorum istediklerini ve Anahaber koltuğuna da böyle oturduğunu kaydetti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

Nevşin Mengü Açıklama Muhabir Gazeteci Yorum Türkiye Anahaber Koltuk Haber Ankara Temsilci CNN Türk Hürriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500