“Ey Financial Times…”

Memur-Sen Konfederasyonu'nun düzenlediği uluslararası 'İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar' konferansında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Financial Times gazetesinin, Türkiye’nin net rezervlerinin Merkez Bankası’nın açıkladığının aksine 28,1 milyar dolar olmayabileceğini iddiası hakkında değerlendirmede bulundu.

“Ey Financial Times…”
“Ey Financial Times…” Meltem Yüksel
Bu içerik 1242 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen Konfederasyonu'nun düzenlediği uluslararası 'İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar' konferansında gazeteyi hedef aldı.

Erdoğan, Financial Times hakkında "Ya sen ne yazarsan yaz, benim ülkemin durumu ortada. Ey Financial Times, 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye'yi sen tanıdın mı? Hadi onu da haber yap" diye konuştu. Financial Times'ın dün internet sitesinde yayınladığı, bugün de basılı edisyonunun ilk sayfasında yer verdiği haberde Merkez Bankası ile ilgili iddialarda bulundu. Gazete, Türkiye'nin net rezervlerinin Merkez Bankası'nın açıkladığının aksine 28,1 milyar dolar değil, 16 milyar dolar olduğunu iddia etti.

Yorumlarına yer verilen eski bir üst düzey Merkez Bankası yöneticisi, fazladan dövizin kazanılmadığını, borç alındığını belirterek, “Bu, bir Merkez Bankası'nın rezerv artırmak için kullanacağı Ortodoks bir yöntem değil” yorumunda bulundu.

Uluslararası yatırım bankacısı Paul McNamara, kişisel Twitter hesabından yaptığı yorumda Financial Times’ın Türkiye haberlerine ağırlık verdiğini belirterek, “İyi şanslar Türkiye. FT tarafından canavarlaştırılmak eğlenceli değildir” dedi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

 

Financial Times Memur-Sen Merkez Bankası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması