Fatih Altaylı İfadeye Çağrıldı

Altaylı bugünkü köşesinde kendisini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aradıklarını ve ifadeye çağırdıklarını yazdı.

Fatih Altaylı İfadeye Çağrıldı
Fatih Altaylı İfadeye Çağrıldı Ecem Şenol
Bu içerik 654 kez okundu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı geçen hafta köşesinde “12 ByLock’çu vali” var diye yazmıştı. Altaylı daha sonra yazdığı yazısında da ByLock’çu valilere karşı tepkisizliği eleştirmişti. Altaylı bugünkü köşesinde kendisini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan aradıklarını ve ifadeye çağırdıklarını yazdı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul ve çevre illerde FETÖ’nün yargı ve bürokrasideki yapısını araştıran ve son olarak da eski İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü hakkındaki davanın iddianamesini hazırlayan Cumhuriyet Başsavcıvekili ile oturduklarını ifade etti.

Yazıma konu olan meselenin bildiği tüm yönlerini eksiksiz, katkısız kendisine aktardığnı, meselenin üzerine ciddiyetle gidildiğini gördüğünü ve açıkçası mutlu olduğunu ifade eden Fatih Altaylı, sayın Savcının da anlattıklarının soruşturmaya dahil edileceğini, ilgili yerlere gerekli bilgilerin verileceğini, bu bilgi paylaşımlarının önemli olduğunu söylediğini ifade etti.

Sayın savcının bir hata olmaması için çok dikkatli davrandıklarını söylediğini ifade eden Fatih Altaylı, bağlantıların incelendiğini belirtti. Sadece FETÖ evlerinde kalmanın bir kriter olmadığını, okuldan mezun olduktan sonra bunlarla tüm bağını koparanlar olduğunu belirten Altaylı, bağını sürdüren, toplantılara katılan, örgüt aidiyeti sürdürenlerin hedefleri olduğunu açıkladı.

Köşesinde savcıyla konuşmalarını aktaran Altaylı yürütülen FETÖ soruşturmalarına dair FETÖ’nün yargı ve üst düzey bürokrasideki yapılanmasıyla ilgili soruşturmaları, bu işle özel olarak görevlendirilen bir Başsavcılık’ın yürüttüğünü ifade etti.

Altaylı, önce üst düzey yargı ve bürokrasideki yapılanmanın Ankara’da tek merkezde ele alınmasının öngörüldüğünü, ancak daha sonra bunun bu şekilde çok yavaş ilerleyeceği ve aksayacağı anlaşılınca “bölgesel” görevlendirmelerin yapıldığını ifade etti.

İstanbul’da bir başsavcı ve 4 savcıdan oluşan ekibin Sakarya, Kocaeli ve Trakya’nın tamamından sorumlu olarak bu işi yürüttüğünü, görevin kendilerine verildiği nisan ayından bu yana cumartesi pazar dahil gece yarılarına kadar çalıştıklarını belirten Altaylı, yazısında savcının kendisine aktardığı “FETÖ’cülük kriterlerine” de değindi. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tanju Çolak Neden Gözaltına Alındı

 

Fatih Altaylı Köşe Yazısı Gözaltı Savcıi FETÖ Açıklama İfade Terör Örgütü Devlet Örgütlenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500