Fatih Terim Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, eski milli kaleci Rüştü Reçber’in kendisi hakkında yazdığı yazıya sert cevap verdi. Reçber de Terim’in mektubuna bugünkü köşesinde yer verdi.

Fatih Terim Açtı Ağzını Yumdu Gözünü
Fatih Terim Açtı Ağzını Yumdu Gözünü Başak Tatar
Bu içerik 926 kez okundu.

Eski milli futbolcu Rüştü Reçber, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Alaçatı'da karıştığı kebapçı kavgasının ardından bir yazı kaleme aldı. Terim, kendisini istifaya çağıran Reçber’e karşı açtı ağzını yumdu gözünü. Reçber ise Terim’in yazdığı mektubu, bugünkü köşesinde yayınladı.

Sevgili Rüştü diye mektubuna başlayan Terim, Bugün Hürriyet Gazetesi'nde engin futbol bilgisiyle vizyonunun, kıymetli tespit ve yorumlarıyla süslediği köşesini okuduğunu belirtti.

Türkiye'nin amiral gemisi olan Hürriyet'te köşe sahibi olmasının öncesinde kendisini yakinen tanıyan, özellikle futbolculuk ve sonrasındaki sürede gelişimini gayet iyi bilen biri olarak günlük hayatında kullandığı kelime sayısından fazlasını yazılarında kullanabiliyor olmasına çok sevindiğini aktardı. Bağlı olduğu yöneticilerin de bu akıcılıktan ve zengin ifade biçiminden memnun olduğunu düşündüğünü ifade edip, Reçber’e dair hatıralarında iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla, sevabıyla günahıyla ne çok şey olduğunu; bunların bir kısmında futbolcuya olan destek ve yardımlarını, bir kısmında sadece kendisinde kalması gereken anların bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğini; kısaca aslında kim ve nasıl biri olduğunu bildiğini kaydetti.

Terim, mektubunda “Bilmediğim ise köşende kimin kalemiyle yazdığın, sana kalemini ve aklını ödünç verenlerle birlikte ne tür beklenti ve menfaatlerinin olduğu ve daha önemlisi kıymet bilmez, vefadan anlamaz bu tavırların aslında içinde hep mi var olduğu yoksa sonradan mı edinildiği” sözlerini kullandı.

Belli ki hayatın Reçber’i yormuş ve yıpratmış olduğuna değinen Terim, belki de sevgi ve şefkat ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ortamının da olmadığı veya bilerek ya da bilmeyerek bir yara açılarak sürekli kanatıldığı değerlendirmesini yaptı. “Üzülme Rüştü” diyen teknik direktör, bunların geçici ve telafi edilir şeyler olduğunu söyleyip Reçber’e “Seni sen yapan değerlerinden vazgeçme” tavsiyesinde bulundu. Kendisinden başka kimseye güvenip yola çıkmaması gerektiğini bildirip arkasını döndüğünde ne kadar yalnız olduğunu bilmenin adama daha çok koyduğunu paylaştı. Terim, “Sahadaki örnek futbolculuk modelliğini bozma” dedi.

Bir de herhangi bir şeyi yapmadan önce “Haddimi aşıyor muyum, aşmıyor muyum” diye bir değil 2-3 kez düşünmesi gerektiğinden de bahsetti.

“Hayat, ektiklerini biçtiriyor. Temennim, senin ektiklerinin sana zarar vermemesi ve ben nerede yanlış yaptım dedirtmemesi. Benden yana endişen olmasın. Yazdıklarını ve niyetini ciddiye alacak ve yaygara çıkaracak değilim” sözleriyle mektubuna son veren Fatih Terim, sadece hukuki süreci başlatacağını duyurdu.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Alman Cumhurbaşkanı'ndan Sert Sözler

 

fatih terim rüştü reçber mektup hürriyet köşe yazısı açıklama yanıt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500