Fatih Terim Davasında Karar

Fatih Terim'e hakaret ettiği, tehditte bulunduğu ve kişisel bilgilerini yaydığı iddialarıyla hakkında iki ayrı dava açılan restoran sahibi Selahaddin Aydoğdu, 1 yıl 8 ay ve 6 ay hapisle cezalandırıldı.

Fatih Terim Davasında Karar
Fatih Terim Davasında Karar Meltem Yüksel
Bu içerik 369 kez okundu.

Teknik direktör Fatih Terim'e hakaret ettiği, tehditte bulunduğu ve kişisel bilgilerini yaydığı iddialarıyla hakkında iki ayrı dava açılan restoran sahibi Selahaddin Aydoğdu, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme ve yayma suçundan 1 yıl 8 ay, tehdit suçundan ise 6 ay hapisle cezalandırıldı.

Mahkeme, Selahaddin Aydoğdu'ya 'kişisel verileri ele geçirip basın yoluyla yaymak' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası vererek cezayı erteledi. Mahkeme ayrıca Selahaddin Aydoğdu'ya 'hakaret' suçundan beraat kararı verirken, 'basit tehdit' suçundan 1 ay, 'tehdit' suçundan da 6 ay hapis cezası vererek, duruşmalarda pişmanlık duymamasından dolayı cezasını ertelemedi.

İzmir'in Çeşme ilçesindeki Alaçatı Mahallesi'nde, 15 Temmuz 2017'de, Yüzevler Kebapçısı'nın sahibi Selahaddin Aydoğdu, dönemin A Milli Futbol Teknik Direktörü Fatih Terim ile kendi restoranında tartışmış tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Terim'in, Aydoğdu'yu darp ettiği, eğlence merkezinin sahibi E.Ö.'nün ise P.Z.Ç.'ye hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddia edilmişti. Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Terim'in basit yaralama, E.Ö.'nün ise hakaret ve tehdit suçlarından cezalandırılması istenmişti.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fatih Terim'in Acı Günü

Fatih Terim Selahaddin Aydoğdu Çeşme Kavga Tehdit Mahkeme Karar Dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biletix Hakkında Soruşturma
Biletix Hakkında Soruşturma
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih