Fazıl Say'dan Hayyam'lı Kutlama

Fazıl Say, retweet davasında beraat etti.

Fazıl Say'dan Hayyam'lı Kutlama
Fazıl Say'dan Hayyam'lı Kutlama Derya Kaya
Bu içerik 1694 kez okundu.

Dünyaca ünlü piyano sanatçısı Fazıl Say, Ömer Hayyam’a ait olduğu iddia edilen rubainin yazıldığı tweetleri paylaşarak  “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan, bir kez daha yargılandığı davada beraat etti.

Fazıl Say sosyal medya hesabından davaya ilişkin bir açıklama yaptı. Davanın 4 aydan fazla sürdüğünü ve yerel mahkemenin daha önce verdiği 10 aylık hapis cezasının Yargıtay tarafından bozulduğunu söyleyen Fazıl Say, “Bugün karar onandı. Artık bizi ve herkesi bu kadar uğraştıran, hiç kimseye hiç bir faydası olmayan ve yanlış bir emsal teşkil etmesi söz konusu olan bu dava kazanılmıştır. Büyük bir Hayyam kutlaması yapacağız.” diye yazdı.

İşte Fazıl Say’ın o mesajı:

“Hayyam Retweet davamızda tam 4 buçuk yıl sonra sonunda beraat ettik ))) Avukatım sevgili Meltem Akyol'u kutluyorum. Büyük mücadele verdi. Bravooo Meltem. 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulmuştu. Bugün karar onandı.

Artık bizi ve herkesi bu kadar uğraştıran, hiç kimseye hiç bir faydası olmayan ve yanlış bir emsal teşkil etmesi söz konusu olan bu dava kazanılmıştır. Büyük bir Hayyam kutlaması yapacağız. ))))) Hayyam partisi)))”

Fazıl Say Ömer Hayyam Retweet beraat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500