Fethullah Gülen Şizofren!

Darbe teşebbüsünde bulunmakla suçlanan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin haberleşmek için geliştirdiği ByLock’un Türk asıllı sahibi David Keynes, bu uygulamayı kullananların yüzde 90’ının Cemaat üyesi olduğunu açıkladı.

Fethullah Gülen Şizofren!
Fethullah Gülen Şizofren! Yaren Yalçın
Bu içerik 2370 kez okundu.

Darbe teşebbüsünde bulunmakla suçlanan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin haberleşmek için geliştirdiği ByLock’un Türk asıllı sahibi David Keynes, bu uygulamayı kullananların yüzde 90’ının Cemaat üyesi olduğunu açıkladı.

Fethullah Gülen cemaatinin kendi aralarında kullandığı kriptolu yazışma programı ByLock uygulamasının patentini elinde bulunduran David Keynes, ByLock’un darbe girişiminde kullanılmadığını ve Ocak 2016 ayından itibaren kullanım dışı olduğunu iddia etti.

Edinilen bilgiyegöre, ABD’nin New York kentinde konuya ilişkin açıklamada bulunan David Keynes, TÜBİTAK’ta tasarlandığı iddia edilen yazışma programının Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olan eski ev arkadaşına ait olduğunu kaydetti.

Yüksek lisans eğitimini almak üzere ABD’ye gittikten sonra ABD vatandaşlığına geçerek ismini değiştiren değiştiren David Keynes, çocukluğunun Ankara’da geçtiğini, lise yıllarında FETÖ'nün bünyesinde faaliyet gösteren FEM Dershanesi’ne gittiğini, burada Işık Evi’nde kaldığını, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde okuduktan sonra yüksek lisans eğitimi için ABD’ye gittiğini söyledi.

Okulda ‘Tilki’ lakaplı Türk arkadaşıyla tanıştığını, 2003-2004 yıllarında arasında Oregon eyaletine bağlı Portland şehrinde aynı evde kaldıklarını belirten Keynes, üst kattaki evin Cemaat evi olarak kullanıldığını kaydetti.

Türk kimliğini açıklamak istemeyen Keynes, İngiliz iktisatçı John Maynard Keynes’ten esinlenerek ismini ‘David Keynes’ olarak değiştirdiğini, halen Conncticut eyaletinde yeminli müşavir olarak çalıştığını söyledi. Apple Store’da ByLock uygulamasının sahibi olarak adı geçen Keynes, artık indirilemeyen uygulamanın kayıtlarını da elinde bulunduruyor.

ByLock mesajlaşma sisteminin 600 bin kişi tarafından indirildiğini ve kullanıcıların büyük kısmının Türkiye, Suudi Arabistan ve İran’da yaşadığını kaydeden Devid Keynes, Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 90’ının Gülen cemaati mensubu olduğunu ve bu uygulamanın Fethullahçı Terör Örgütü’nün haberleşme aracı haline geldiğini doğruluyor.

Keynes, ByLock’un 2014 Mart ayından sonra Apple Store ve Google Play gibi online mağazalarda kullanıma açıldığını, uygulama için ayda 29 dolar ödendiğini vurgulayarak, altyapısı güçlendirilmediği için 7 Eylül 2014’te Apple Store’dan kaldırıldığını, Google Play’de ise bir yıl kalabildiğini belirtti.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ByLock haberlerinden sık sık söz edilince, konuyu arkadaşı Tilki’ye sorduğunu, fakat olaya açıklık getiremediğini kaydeden Keynes, Tilki’nin ‘Birkaç arkadaşa vermiştim, onlar da başkalarına vermiş’ şeklinde cevap verdiğini aktardı. Darbe girişiminden sonra firari olan Tilki’nin ortağının şu anda yurtdışında bir gazeteci ile bağlantısı olduğunu belirten Keynes, kırılması çok kolay olan bu uygulamanın Cemaat tarafından kullanılmasının çok saçma olduğunu söyledi. ABD’de bulunan cemaatçilere ByLock üzerinden ‘Ne yapıyorsunuz?’ şeklinde sorduğunu, onların da ‘Birbirimize sohbetler ve dualar gönderiyorduk’ şeklinde cevapladıklarını kaydetti.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından şifresi kırılarak ByLock’un kullanıcı bilgilerine ulaşılması sebebiyle GoDaddy’ye dava açacağını kaydeden Keynes, soruşturma açılması ve ifadesine başvurulması halinde okul arkadaşı Tilki’nin kimlik bilgilerini verebileceğini, 15 Temmuz tarihinden sonra Tilki’nin önce Almanya’ya daha sonra ABD’ye kaçtığını, hakkında soruşturma bulunmadığı için geri döndüğünü ve şu anda Türkiye’ye olduğunu da sözlerine ekledi.

David Keynes, ByLock programının üniversite yıllarından tanıdığı Tilki tarafından tasarlandığını belirterek, Tilki’nin Fethullah Gülen cemaati ile bağlantısının bulunduğunu, babasının da FETÖ üyesi olduğunu kaydediyor.

3 Aralık 2013 tarihinden itibaren ByLock’tan haberdar olduğunu vurgulayan Keynes, Tilki’nin kendisinden kredi kartını istediğini, ‘Ne için kulllanacaksın?’ diye sorduğunda ‘Böyle bir program yazacağım’ dediğini kendisinin de kabul ettiğini belirterek, Tilki’nin amacının ByLock programını San Francisco’da Silikon Vadisi’ndeki büyük şirketlere sunmak olduğunu, beğenildiği takdirde sermaye yatırılarak şirketin büyütüleceğini aktardı.

Kendisinin Cemaat üyesi olmadığını belirten Keynes, müşterileri arasında Cemaat mensubu insanlar bulunduğunu kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Fethullah Gülen’in şizofren olduğunu ve rol yaptığını düşünüyorum. Etrafındaki insanların para kaynaklarını kontrol ederek, garibanları sömürdüğünü düşünüyorum. Örgütün tabanındaki insanların masum olduğu, üst tabakanın darbe örgütü olduğu düşüncesindeyim.”

devid keynes bylock fetö abd fethullah gülen gülen cemaati mit apple store google play
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500