FETÖ Davasında Flaş Tahliyeler!

Kayseri'de Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsüne ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde 68 sanığın yargılandığı davada, İlyas Boydak, Bekir Boydak ve Mehmet Karakaya tahliye edildi.

FETÖ Davasında Flaş Tahliyeler!
FETÖ Davasında Flaş Tahliyeler! Tuğba Önkibar
Bu içerik 1878 kez okundu.

Kayseri'de FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsüne ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde, iş adamları Memduh, Hacı ve Şükrü Boydak, Hamdi Kınaş ve Halit Gazezoğlu, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ve örgütün il imamı Sıtkı Baş'ın da aralarında bulunduğu 68 sanığın hakim karşısına çıktığı dava 250 kişilik Kayseri Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

4 GÜNDE 25 SANIK DİNLENDİ

Davanın Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşması 4 gün boyunca devam ederken, 4 günde 25 sanık savunmalarını verdi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve yakalanan sanık Hüseyin Aydın ise henüz iddianame eline geçmediği için savunma yapmayacağını dile getirdi.

İLK DURUŞMADA 3 TAHLİYE

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda tutuklu zanlılar İlyas Boydak, Bekir Boydak ve Mehmet Karakaya'nın tahliyesinde karar kıldı. Mide kanseri olduğunu belirten tutuklu sanıklardan Hacı Boydak ve prostat hastası olduğunu dile getiren tutuklu sanık Arap Ali Aksoy'un ise Adli Tıbba sevkine karar veren mahkeme heyeti, tutuklu diğer sanıkların tutukluluk halinin devam etmesine hükmetti. Mahkeme bunun yanısıra ÖSYM eski Başkanı Ali Demir'in maaşına uygulanan blokenin ve yurtdışı çıkış yasağı ile adli kontrol kararlarının kaldırılmasına, emekli maaşlarına el koyulan diğer sanıkların da maaşlarındaki blokelerinin kaldırılmasına hükmetti.

İlk duruşması 4 gün süren dava 9, 10, 11, 12 ve 13 Ocak 2017'ye ertelendi.

 

boydak holding tahliye memduh boydak hacı boydak şükrü boydak hamdi kınaş halit gazezoğlu ali demir ösym kayseri gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500