"FETÖ İstanbul'da Suni Deprem Yapacak"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, dış güçler ve FETÖ terör örgütünün İstanbul'da yapay bir deprem yapacağı iddiasını bir kez daha tekrar etti.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 829 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, dış güçler ve FETÖ terör örgütünün İstanbul'da yapay bir deprem yapacağı iddiasını bir kez daha tekrar ederek, "İnanarak ve ısrarla tekrarlıyorum.. Ekonomimizi batırmak için dış mihraklar İstanbul'da yapay bir deprem planlıyor. Bütün dünya bilsin... İşte söylediklerimin taze kanıtı... Kuzey Kore denizde nükleer deneme gerçekleştirdi, 5.3 büyüklüğünde deprem oldu..." dedi.

Melih Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ülkemizde  birçok yabancı ülkenin sismik araştırmalar yapmasına dikkat çekerek, "Acil önlem planı olarak ilk iş Marmara Denizi'nde bütün yabancı devletlerin sismik araştırma yapması ve bu devletlerin denizaltılarının boğazlardan geçişlerinin yasaklanması gerekiyor" uyarısında bulundu.

Fethullah Gülen'in 14 Ağustos'ta deprem kehanetinde bulunduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri'nin İstanbul depremi için FETÖ'cülere 17 Ağustos 1999 İzmit depremi gibi büyük bir deprem sözü verdiklerini vurgulayan Başkan Gökçek, "Deprem olduğu takdirde, ' Gülen Hoca Efendi mehdi, kehanet buyurdu' propagandası yapacaklarını TV kanallarında ısrarla belirtmiştim... Ben TV'lerde konuşunca planları bozuldu. Bu sefer başka bir propaganda başlattılar. İstanbul'daki daireleriniz yakında beş para etmeyecek, evlerinizi satın. Gerekçe; 'Amerika Birleşik Devletleri söz verdi. Gölcük gibi İstanbul'da da deprem yapacak ve ülke ekonomisi batacak' idi... Bu propaganda sürüyor..." şeklinde konuştu.

FETÖ yanlısı haberci Emre Uslu'nun, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde attığı farklı tarihlerde meydana gelen depremlerle alakalı tweet'lerine de yer ayıran Başkan Gökçek, bundan sonra Uslu'nun 15 Temmuz sonrası oluşabilecek depremlerle ilgili  çok sık bir şekilde attığı tweet'lere dikkat çekerek, "Bunlar da Emre Uslu'nun, vatandaşları deprem psikolojisine sokmaya çalışan 15 Temmuz sonrası tweet'leri...Yani biz önceden demiştik tweet'leri" şeklinde açıklamalarını sonlandırdı.

melih gökçek iddia twitter fetö deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500