FETÖ İtirafı Savcılığa Çağrı Başlattı

Eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin'in eskiden FETÖ'ye üye olduğunu açıklamasına gelen tepkiler sosyal medyayı salladı.

FETÖ İtirafı Savcılığa Çağrı Başlattı
FETÖ İtirafı Savcılığa Çağrı Başlattı Ecem Şenol
Bu içerik 864 kez okundu.

Sosyal medya kullanıcıları eskiden terör örgütüne üye olduğunu itiraf eden Alptekin ile ilgili savcıları göreve çağırdı. Eski manken Yaşar Alptekin, Hürriyet’e verdiği röportajda eskiden Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olduğunu itiraf etti. Kendisinin de FETÖ'cü olduğunu, 2004-2008 arası onlarla birlikte olduğunu ifade eden Alptekin, Türkiye’nin yüzde 70’inin kandırıldığını öne sürdü.

2008'de ihtiyacı olan iki çocuk için Cemaat'ten zekât mahiyetinde burs rica ettiğini anlatan eski manken, “Para yoksa okutmayız” cevabını aldığını belirterek, “Böyle Müslümanlık olur mu?’ diyerek ayrıldığını belirtti. O sırada bir Allah dostuyla tanıştığını ve Adıyaman'a Menzil Cemaati'ne giderek, o cemaatle birlikte olduğunu belirtti.

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen Menzil tarikatının FETÖ’nün terörist kadrolarının tasfiyesiyle boşalan alanlara sızdığı söyleniyor. CHP Milletvekili Mahmut Tanal, bir açıklamasında İçişleri, Adalet ve Sağlık Bakanlıkları Menzil tarikatının elinde olduğunu belirtmiş ve bu sızmaya karşı uyarıda bulunmuştu.

Yıllardır devlette kadrolaşan ve ardından 15 Temmuz’da halka silah sıkan, 249 kişiyi şehit eden FETÖ’nün yerine bir başka tarikatın ikame edilmesi son günlerde gündemde ve tepki çekiyor.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

 

Yaşar Alptekin Açıklama FETÖ Terör Örgütü Adıyaman Menzil Bakanlıkları Tehlike Oyuncu Manken İtiraf Savcılık Çağrı Sosyal Medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500