FETÖ Kitabı NATO'da

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsünü anlatan kitap ve kısa filmi NATO üyesi savunma bakanlarına dağıttı.

FETÖ Kitabı NATO'da
FETÖ Kitabı NATO'da Yaren Yalçın
Bu içerik 2087 kez okundu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsünü anlatan kitap ve kısa filmi NATO üyesi savunma bakanlarına dağıttı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılan NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılan Bakan Işık, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon’un da aralarında bulunduğu NATO üyesi ülkelerinin savunma bakanlarına Fethullahçı Terör Örgütü’nü anlattı.

İngilizce hazırlanan ve darbe girişimi gecesi yaşananların saat saat anlatıldığı kitabın başlangıç bölümünde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın darbe teşebbüsünden sonra yaptığı açıklamalardan bir bölümü ve katıldığı toplantılar öncesi bakanlarla yapmış olduğu sohbetlere yer verildi.

Kitapta, Fethullahçı Terör Örgütü’nün yapısı, amacı ve faaliyetleriyle ilgili bilgi verilirken, darbe gecesi askerlerin hedef aldıkları yerler, askerlere engel olmak isterken şehit olan ve yaralananların fotoğrafları ve dünya basınının darbe girişimine yönelik haberleri de yer alıyor.

15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinde yapılan reformlarla ilgili bilgilerin verildiği kitabın son bölümünde ise, Yenikapı’da gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi fotoğrafı bulunuyor.

 

milli savunma bakanı fikri ışık belçika brüksel nato savunma bakanları toplantısı 15 temmuz darbe girişimi darbe kitapçığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500