FETÖ’cü Damattan 5 Dakikalık Savunma

TUSKON davasında ilk beş gün ifadesine başvurulmayan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ifade verdi.

FETÖ’cü Damattan 5 Dakikalık Savunma
FETÖ’cü Damattan 5 Dakikalık Savunma Meltem Yüksel
Bu içerik 733 kez okundu.

İçlerinde firari sanıklar Fethullah Gülen, TUSKON Başkanı Rızanur Meral , Kadir Topbaş’ın tutuklu yargılanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve işadamı Faruk Güllü’nün de bulunduğu 31’i tutuklu 86 sanıklı TUSKON davası devam ediyor.

Davanın ilk beş günü ifadesine başvurulmayan eski İBB Başkanı Kadri Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı 5 dakikalık ifade verdi. Kavurmacı, 1 Mart 2014’te TUSKON 5. Olağan Genel Kurulu’nda hükümeti alenen tehdit ettiği belirtilen Başkan Rızanur Meral’in açılış konuşmasını ayağa kalkmayarak protesto ettiğini ve alkışlamadığını savundu.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra da yurt dışına gitmediğini vurgulayan Kavurmacı,  Mayıs ayı içinde tahliye olduğu yine de gitmediğini ve 13 aydır tutuklu olduğunu belirtti. 4 bin 200 çalışanı olan 500 mağazası olan bir şirketin ortağı olduğunu ifade eden sanık, 2 çalışana ödenen maaşla şirketlere el konulmasının bir açıklaması olamayacağını, bunun için de hem tahliyesi hem de şirketlerindeki kayyum kararlarının kaldırılmasını talep etti.

Söz alan diğer sanıklarda tahliyelerini istedi. Duruşma sanıkların tahliye taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gökçek'in Torununun Tişörtünde Ne Yazıyor?

Kadir Topbaş FETÖ TUSKON TUSKON Davası Ömer Faruk Kavurmacı Fethullah Gülen İstanbul Dava Darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500