FETÖ’cü Doktorun Hayrünnisa Gül İddiası

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün doktoru olan ve ‘FETÖ’den tutuklanan Sedat Caner, iş görüşmesini Hayrünnisa Gül ile yaptığını söyledi.

FETÖ’cü Doktorun Hayrünnisa Gül İddiası
FETÖ’cü Doktorun Hayrünnisa Gül İddiası Meltem Yüksel
Bu içerik 1190 kez okundu.

Ankara'da Gazi Üniversitesi'ndeki FETÖ yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma bünyesinde tutuklanan isimler arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün doktoru Sedat Caner de yer alıyor.

Asuman Aranca’nın kaleme aldığı haberde Caner, mahkemedeki sorgusunda, Çankaya Köşkü'nde kendisiyle iş görüşmesi yapan kişinin Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;  “Liseden arkadaşım olan Hacettepe Üniversitesi'nden Doçent Fatih Uyar, Gül ailesinin özel diyetisyeniydi. Uyar bir gün bana ‘Köşk'te doktora ihtiyaç var, istersen seni Cumhurbaşkanımızın eşi Hayrünnisa Gül ile görüştürebilirim' dedi. Fatih'in aldığı randevu ile Hayrünnisa Hanım'la görüştüm. Görüşme olumlu geçti. Bir gün sonra Abdullah Gül beni makamına çağırarak, görevi bana tevdi etti.”

 ‘FETÖ’ üyeliği iddialarını reddeden Caner, Fethullah Gülen'in doktoru Tuncay Delibaşı ile mecburen temas ettiğini iddia ederek, “Görevime başladığımda Tuncay Delibaş, Sağlık Koordinasyon Kurulundaydı. Asistan olarak görev yaptığımda da Numune Hastanesi'nde bölüm başkanıydı. Beni ürküten bir insandı, zorunlu temasım dışında uzak duruyordum” dedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yatağan Termik Santrali'nde Göcük

FETÖ Abdullah Gül Doktor Harünnisa Gül Çankaya Köşkü Cumhurbaşkanı Sedat Caner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması