FETÖ'cüler Vatandaşlıktan Çıkarılıyor

Memleketi Rize'de gerçekleştirilen açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ bağlantılı şahısların vatandaşlıktan atılacağını söyledi.

FETÖ'cüler Vatandaşlıktan Çıkarılıyor
FETÖ'cüler Vatandaşlıktan Çıkarılıyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 1473 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan memleketi Rize'de toplu açılış töreninde konuşma yaptı. Fetullahçı Terör Örgütü'ne ilişkin yapılan operasyonların aralıksız süreceğini vurgulayan Erdoğan, FETÖ'yle ilişkisi bulunan şahısların vatandaşlıktan çıkarılacağını söyledi.

İşte Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları;

"Ne demiştik, inlerine gireceğiz demiştik. onlar kacaçak, biz kovalayacağız demiştik. Kaçarlar mı? İstedikleri yere kaçsınlar. Şimdi kaçtıkları yere vatandaş olsunlar. Artık o şahıslar vatandaşımız olarak anılmayacaklar.

Şu anda mağduriyet diyorlar. Benim 241 şehidimin yakını ailesi mağdur değil mi? Onları bize savunmayacaksın 15 Temmuz'u yapanları mağdur olarak göstereceksin. Biz adaletin gereklerini yargıyla birlikte yapıyoruz. Konya'da on binler ne dedi? (İdam istiyoruz tezahüratları üzerine) Ben bir şey söylemedim. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

Korkaklık onun şanındandır. Sende zerre yürek varsa gel, gidip Amerika'lara sığınma. Gelemez, neden korkakların şanı kaçmaktır. Korkaklar zafer takı dikemez. Onu sadece yiğitler diker.

İstanbul ve Ankara'ya 15 Temmuz anıtları dikeceğiz. Dabık'a doğru ilerliyoruz. Orada bulunan 5 bin kilometrekarelik bir alanı teröristlerden temizleyeceğiz. Kimsenin toprağında gözümüz yok bizim. Ama ülkemizde 3 milyon civarında mülteci var. Onlara yer açmamız lazım.

Başika üssümüz mevzusunda da kimse konuşmasın. Üs orada duracaktır. Başika Türkiye'nin başına gelebilecek terör saldırıları için her zaman bir sigortadır.

Irak hükümetiyle bir sorunumuz var. Biz Kuzey Irak'la dayanışma halindeyiz. Mezhep çatışmalarına asla sıcak bakmıyoruz. Ezidiler, terör örgütleriyle iş birliği yapmayın. Biz size kapılarımızı açtık. Siz bazı yanlış oyunların içerisine dahil oluyorsunuz.

Muhalefetin dili artık değişmiştir. Bir yandan millete hakaret edip diğer yandan milletin desteğini istemek nasıl bir iştir. Yenikapı'yı da biz düzenledik. İktidar partisi ve sayın Bahçeli tereddüt dahi etmeden kabul etti.

Kılıçdaroğlu ise kabul etmedi. Son bir gün kala kabul etti. Şimdi bakıyorum: Kılıçdaroğlu Yenikapı ruhu hakkında bir şeyler söylüyor. Sen olsan ne olur olmasan ne olur. Biz yürüdük millet de arkamızdan yürüdü. Biz bu milleti hakem tuttuk.

15 Temmuz gecesinde yaşananlara baktığımızda bu milletin İslam'la neden birlikte anıldığını çok daha iyi anlıyoruz. Bu kardeşiniz neden yerli ve milli vurgusu yapıyor?

Atalarımız ne demiş? Zor oyunu bozar. Türkiye üzerinde bir oyun oynanıyor. Fakat biz bu oyunu bozarız. 15 Temmuz bu işin altın vuruşu olacaktı. Hamdolsun onu da geride bıraktık.

Musul'daki mezhep oyununu görüyoruz. Biz mezhepçi değiliz. Mezhepler din değildir. Hiçbir yorum dinimin üzerinde olamaz."

recep tayyip erdoğan rize fetö açıklama 15 temmuz dabık kılıçdaroğlu gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500