FETÖ'den 30 Yıl Hapsi İstenen Başkana Şaşırtan Ödül

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da ödül verdiği AKP’li belediye başkanları arasında 30 yıl hapis cezasıyla ‘FETÖ üyeliği’ iddiasıyla yargılanan Yalova Subaşı Belde Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın da olduğu ortaya çıktı.

FETÖ'den 30 Yıl Hapsi İstenen Başkana Şaşırtan Ödül
FETÖ'den 30 Yıl Hapsi İstenen Başkana Şaşırtan Ödül Ecem Şenol
Bu içerik 968 kez okundu.

Yılmaz hakkında iki vatandaşın şikâyeti üzerine başlatılan soruşturma üzerine FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma suçlamasıyla devam eden bir dava bulunurken, davada 15 yıldan 30 yıla kadar hapsi istenen Yılmaz dün Ankara’da gerçekleşen, AKP Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda boy gösterdi.

Hakkında yurt dışı yasağı da bulunan AKP’li belediye başkanı Erdoğan’ın elinden, ‘Kent Ekonomisine Katkı Projesi’ ödülü aldı. AKP’li Başkan Volkan Yılmaz’ın yargılanmasına neden olan olayda, iş yeri ruhsatı almak isteyen esnaf Şenol F. 18 Mayıs 2016’da belediyeye müracaat etti. Başkan Yılmaz ruhsat işlerinde yetkili zabıta amiri aracığıyla Balıkesir’deki Zağnos Öğrenci Yurdu’na Bin Beş Yüz Lira para yatırılmasını istedi ve başkan paranın yatmaması durumunda ruhsat işleminin yapılmaması talimatı da verdi.

Yılmaz’ın para yatırılmasını istediği yurt, Cemaat’le bağlantılıydı ve darbe girişiminden sonra KHK ile kapatıldı. Esnafın, para vermezse elektriğinin kesilmesiyle baskıya uğradığı zabıta amirinin tanık ifadesiyle ortaya çıktı.

Yılmaz hakkında yazılan iddianamede başkanın, vakfın elektrik parasını esnafa ödetmeye çalıştığı bilgisi yer aldı. Bunun için 2014 ve 2015 yıllarında 670,08 lira ve aynı vakfın 2 bin 341 liralık elektrik faturaları şikâyetçi esnaf tarafından ödendi. Yılmaz’ın aynı zamanda belediyeye ait arazileri Cemaat kurumlarına kullandırdığı da iddianamedeki suçlamalar arasında yer aldı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

''İktidar Sağda Solda Aramasın Kendileri FETÖ'cü''

 

 

Volkan Yılmaz FETÖ Terör Örgütü Silahlı Terör Örgütü Ankara Hapis Cezası Yalova Belediyesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ödül İddianame KHK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500