FETÖ’nün Bir Diğer İletişim Ağı

FETÖ’cü komiser: EAGLE adlı program üzerinden iletişim kuruyorduk

FETÖ’nün Bir Diğer İletişim Ağı
FETÖ’nün Bir Diğer İletişim Ağı Derya Kaya
Bu içerik 1019 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında Samsun’da gözaltına alınan komiser, 17-25 Aralık sonrasında telefon hattı kullanmadıklarını, bunun yerine her gruptan akıllı telefonu olan bir kişiye ‘EAGLE’ adlı programın yüklendiğini, bu program üzerinden iletişim kurulduğunu söyledi.

Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında önce gözaltına alınıp ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan M.K. adlı komiser örgüte ilişkin bir takım itiraflarda bulundu. Türk Ceza Kanunu’nun etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini dile getiren komiser M.K., savcılığa verdiği ifadede komiserlik sınav sorularının çalınması ve 17-25 Aralık sonrasında yaşadıklarını anlattı.

Samsun’da görev yapan komiser M.K. 17-25 Aralık öncesi örgütsel iletişimin açık hat diye adlandırılan hat ve farklı telefon cihazları üzerinden yapıldığını, bu hatların ‘ilçe abileri’, ‘il abileri’ ve farklı meslek gruplarından sorumlu ’abilerde’ bulunduğunu, bu cihazlarda bir ya da iki numaranın kayıtlı olduğunu, her 2 ya da 3 ayda bir telefonların ve hatların atıldığını yeni hat ve telefonlara geçildiğini söyledi. 17-25 Aralık sonrasında ise telefon hatlarının artık kullanılmayacağı talimatının geldiğini, bundan sonra her gruptan akıllı telefonu olan bir kişiye ‘Eagle’ adlı programın yüklendiğini, bu program üzerinden iletişimin sağlandığını söyledi. Söz konusu programda Fethullah Gülen’in günlük sohbetlerinin, Hadis-i Şeriflerin ve farklı mesajların da gönderildiğini belirtti.

M.K. ifadesinde, birkaç ay sonra ‘Eagle’ adlı programın sağlıklı çalışmadığını, silinmesi talimatının geldiğini bunun yerine ‘Bylock’ isimli mesajlaşma programının kurulmasının istenildiğini söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti:

‘’Ben de o tarihte evimde bulunan ve telefon özelliği de bulunan tabletime söylenilen programı kurdum. Bu program açılmadan önce güvenli olması için VPN adlı programı yükleyerek aktif hale getirmemiz söylendi. Ben de talimatlara uyarak programı açmadan önce her seferinde VPN’yi aktif hale getiriyordum. Aynı şekilde bu program üzerinden de Fethullah Gülen’in sohbetleri, Hadis-i Şerifler, hatta Gülen2in gördüğü rüyalar bile gönderilirdi. Gönderilen mesajları arkadaşlarımızla paylaşırdık. 17-25 Aralık operasyonlarından sonra ben örgütten ayrılmak istiyordum ancak güçlü bir yapısı olduğunu bildiğimden buna cesaret edemiyordum.  Sohbet toplantılarında artık bir araya gelmemizin sıkıntılı olabileceğini söyleyerek diğer arkadaşlarımın da desteklemesi üzerine sohbetleri bitirdik ancak himmet vermeye devam ediyorduk.’’

M.K. ifadesinde şunlara da yer verdi:

‘’Eski görev yerim Ordu’da iken din kültürü öğretmeni olan ancak ismini hatırlayamadığım bir kişi komiserlik sınavına yakın beni çağırdı. Kendi aracının içerisinde bana yemin ettirerek 250’ye yakın soru verdi. 80 sorunun bu sorular arasından çıkabileceğini, bunlara çalışmamı, soruları kesinlikle çoğaltmamamı, digital ortama aktarmamamı,3-4 gün sonra soruları geri alacağını söyleyerek ayrıldı. Sınava 10 gün kala izin almıştım, bu sorulara çalışarak hazırlandım. Sınavda 100 sorudan 80 tanesi bana verilen sorulardan çıktı. Genel kültürden 10, inkılap tarihinden de 10 soru yoktu. Olmayan soruları kendi bilgim dahilinde cevapladım, 89 doğru yaptım, 3 yanlış soru da iptal edildi. 92 puanla sınavı kazandım.’’

FETÖ 15 temmuz Polis FETÖcü itirafları OHAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500