FETÖ’nün Kitapları Yeniden Basılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, “Darbe girişiminden sonra bütün ders kitaplarını yeniden mercek altına aldık” dedi.

FETÖ’nün Kitapları Yeniden Basılıyor
FETÖ’nün Kitapları Yeniden Basılıyor Yaren Yalçın
Bu içerik 1354 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, “Darbe girişiminden sonra bütün ders kitaplarını yeniden mercek altına aldık” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, “Darbe girişiminden sonra bütün ders kitaplarını yeniden mercek altına aldık” dedi ve dağıtımı durdurulan 58 kitabın yeniden basıldığını açıkladı.

FETÖ’cü yazarların kitaplarının İmam Hatip Liseleri ve diğer liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri için ücretsiz olarak dağıtıldığının belirlenmesinden sonra, MEB açıklama yaparak kitapların dağıtımını durdurmuştu.

MEB, FETÖ’cülerin yazdığı tespit edilen 58 kitabın dağıtımını durdurmuştu. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre; Okullarda ders kitabı olarak kullanılan bu kitapların FETÖ sebebiyle tutuklanan kişilere ait olduğu, bu kitaplar yerine Kurban Bayramı sonrası yeni kitaplar dağıtılacağı belirtilmişti.

MEB Müsteşarı Tekin, “Ders kitaplarını, darbe girişiminin ardından kapatılan yayınevleriyle bir ilgisinin bulunup bulunmadığı, ihraç edilen öğretmenler tarafından yazılıp yazılmadığı, FETÖ ve kapatılan kurumlara yönelik görsellerin yer alıp almadığını inceledik ve 58 kitapta sorun tespit ettik.

Terör örgütü propagandası sayılabilecek sorunlu kısım ya da ifadeleri çıkararak bu kitapları yeniden basıyoruz. Yeni kitapları okullar açılıktan bir hafta sonra öğrencilerimize dağıtmış olacağız. Sorun tespit edilmeyen diğer kitaplarını ise 19 Eylül Pazartesi günü sınıflarında masalarının üzerinde teslim alacaklar” dedi.

 

milli eğitim bakanlığı meb yusuf tekin fetö imam hatip 58 kitap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500