FETÖ’nün Tahşiyecilere Kumpas Davasında Karar Açıklandı

Fethullahçı Terör Örgütü’nün Tahşiyeciler grubuna kumpas davasında, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer’in yargılandıkları davada karar açıklandı.

FETÖ’nün Tahşiyecilere Kumpas Davasında Karar Açıklandı
FETÖ’nün Tahşiyecilere Kumpas Davasında Karar Açıklandı Meltem Yüksel
Bu içerik 434 kez okundu.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu iddiasıyla elebaşı Fethullah Gülen ile kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 33 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

Mahkeme heyeti, Hidayet Karaca’nın silahlı terör örgütü yöneticiliği suçundan 18 yıl resmi belgede sahtecilik suçundan 9 yıl ve iftira suçundan da 4 yıl olmak üzere toplam 31 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Yurt Atayün hakkında da, silahlı terör örgütü üyeliği suçundan 12 yıl, resmi belgede sahtecilik suçundan 9 yıl, iftira suçundan da 4 yıl olmak üzere 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer hakkında ise, Silahlı terör örgütü üyeliği ve iftira suçundan toplam 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Tahşiyecilere Kumpas Davası FETÖ Terör Terör Örgütü Samanyolu Hidayet Karaca Yurt Atayün Ali Fuat Yılmazer Hapis Mahkeme Fethullah Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500