FETÖ’nün Yapamadığını ABD Yapmaya Çalışıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündemi değerlendirdi.

FETÖ’nün Yapamadığını ABD Yapmaya Çalışıyor
FETÖ’nün Yapamadığını ABD Yapmaya Çalışıyor Yaren Yalçın
Bu içerik 944 kez okundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündemi değerlendirdi.

Adil Öksüz’ün MİT ajanı olmadığını belirten Adalet Bakanı Bozdağ, bunun bir propaganda olduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu’na bu bilgiyi taşıyan FETÖ mensubudur diyen Bozdağ, Öksüz’ün nasıl serbest bırakıldığı benim de takıldığım sorulardan biri, bu konuda yapılan ihmaller HSYK tarafından araştırılıyor dedi.

İnfaz koruma memurları için gereken önlemleri aldık, bu konuda akıl yürütme yapıyoruz diyen Bozdağ, yaklaşık 1500 infaz koruma memurunun FETÖ şüphesiyle görevden uzaklaştırıldığını kaydetti. Bozdağ, cezaevlerinin gerek içinde gerekse dışında her türlü önlemleri aldıklarını belirterek, şu anda Silivri’de ve Sincan’da uçuşa bile izin verilmiyor, bu bölgelere hava savunma sistemleri kurduk dedi.

Bu zamana kadar FETÖ’den 32 bin kişinin tutuklandığını kaydeden Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi için, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın somut delillere ulaşmaya başladığını söylediğini belirterek, iade talebi ile ilgili ABD’nin 1-2 gün içerisinde kararlarını bildireceklerini söyledi.

Darbe girişimini, TSK içerisindeki Gülen’e bağlı FETÖ’cü askerlerin gerçekleştirdiğine dair hiçbir şüphe yok diyen Bozdağ, deliller çerçevesinde darbe girişiminin Fethullah Gülen’in talimatıyla yapıldığının açık olduğunu söyledi.

Reza Zarrab’ın ABD’de tutuklanmasını değerlendiren Bozdağ, bu olayın herkes tarafından çok düşünülmesini belirtti ve Başsavcı Preet Bharara’nın yaptığına bakarak, 17-25 Aralık’ta FETÖ’nün Türkiye’de yapamadığını ABD yapmaya çalışıyor dedi. Yargılama iddianamesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hakkında ifadelerin yer aldığına dikkat çeken Bozdağ, yargılamanın hukuksuz bir şekilde sürdürüldüğünü savundu.

Bekir Bozdağ, Zarrab davasının 17-25 Aralık’ın devamı niteliğinde bir konu olduğunu söyleyerek, Bharara’nın dosyasındaki belgelerin FETÖ tarafından kendisine verildiğini kaydetti.

adalet bakanı bekir bozdağ adil öksüz fethullah gülen fetö abd hsyk mit 17-25 aralık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500