FETÖ'nün 'Zaman'ı Bitiyor

Zaman Almanya 30 Kasım 2016 tarihi itibarıyla baskısını durdurma kararı aldı.

FETÖ'nün 'Zaman'ı Bitiyor
FETÖ'nün 'Zaman'ı Bitiyor Yaren Yalçın
Bu içerik 1101 kez okundu.

Zaman Almanya 30 Kasım 2016 tarihi itibarıyla baskısını durdurma kararı aldı.

Okurlarına sıkıntı yaşatmamak için böyle bir karar aldıklarını belirten Zaman Almanya Genel Yayın Yönetmeni Dursun Çelik, reklam giderlerinin ciddi bir oranda azaldığını ve abone sayısının şu anda 10 bin civarında olduğunu kaydetti.

Çelik, gazetelerine reklam verenlerin tehdit edildiğini vurgulayarak, "Bir insan gazeteye aboneyse, okuyorsa Türkiye'ye girememe ihtimali var. Baskı görme ihtimali var, sadece gazeteyi okuyor bile olsa insan, hareketle vs. bir bağlantı olmasa da, bu Türkiye'de sıkıntı yaşama sebebi olabiliyor veya farklı baskılara uğrama ihtimali olabiliyor.

Onun dışında reklam konusunda da insanlar doğal olarak çekiniyorlar. Reklam veren kişiler aranıp tehdit ediliyor, 'şöyle böyle Türkiye ile iş yapamazsın, senden alışveriş yapmayız, bitersin' şeklinde. Dolayısıyla bize destek veren insanları da zor duruma düşürmenin gereği yok. Sonuçta biz mücadelemizi ettik, ediyoruz. İnsanlara bu konuda ısrarcı olduğunuz zaman çok zor duruma düşürüyorsunuz. Buna da hakkımız olmadığını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Zaman Almanya, yayın hayatını 1990 yılından bu yana sürdürüyor. Zaman Fransa ile Zaman Belçika ise geçtiğimiz günlerde yayın hayatını sonlandırmıştı.

zaman gazetesi almanya dursun çelik 30 kasım fransa belçika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500