FETÖ'yü mü Yoksa Kadınları mı Yeriyoruz?

Türkiye Gazetesi yazarlarından Fuat Uğur kaleme aldığı "Binbir surat FETÖ’cü abladan direk dansı da bekliyoruz" başlıklı yazısında İhsan Yılmaz’ın eşi Arzu Yılmaz üzerinden kadınlara karşı olan nefretini dışavurdu.

FETÖ'yü mü Yoksa Kadınları mı Yeriyoruz?
FETÖ'yü mü Yoksa Kadınları mı Yeriyoruz? Tuğba Önkibar
Bu içerik 592 kez okundu.

Türkiye Gazetesi yazarlarından Fuat Uğur kaleme aldığı "Binbir surat FETÖ’cü abladan direk dansı da bekliyoruz" başlıklı yazısında İhsan Yılmaz’ın eşi Arzu Yılmaz üzerinden kadınlara karşı olan nefretini dışavurdu.

Arzu Yılmaz üzerinden kadınlara biçtiği rollerin altını çizen ve bir kadının direk dansı yapması durumunda daha da aşağı bir profili olacağına değinen Uğur, FETÖ’cü ablaların ayni anda hamile kaldıklarını da söyleyerek kadının doğurganlığına da çirkin bir göndermede bulunuyor.

Bir kadının dans etmesi, spor yapması ya da seks yapıp hamile kalması gibi çok doğal durumları eleştiri malzemesi olarak sunan Türkiye Gazetesi yazarı, FETÖ eleştirisinden sıyrılarak bir kadın figürü üzerinden tüm kadınlara olan nefretini döküyor.

Doğum gibi insani bir durumu da politik bir malzeme yapıp anne ajitasyonu yapmakla suçlayan Uğur’un terör örgütü eleştirisinin dışına çıkarak bilinçaltındaki kadın nefretini FETÖ üzerinden kusuyor.

Kullandığı cinsiyetçi söylemlerle haddini fazlasıyla aşan, kendi ahlak sınırlarını çizen ve bununla da kadına karşı nefretini kusan yandaş yazar adeta günümüz Türkiye’sinin erkek zihniyetini ortaya koyuyor.

Her sabah kadın cinayetlerine, tecavüze ve şiddete uyandığımız günümüzde, kadınların hak arayışını ve eşitliği besleyen söylemlere ihtiyacımız varken; bu çeşit ayrımcı ve nefret içeren bir dil kullanarak FETÖ eleştirisi yapmanın hiçbir kabul edilebilirliği olmamaktadır.

Yazının içeriğine bakıldığında yazarın hedefinin FETÖ gibi bir örgütü eleştirmekten ziyade ‘kadın olma durumu’ olduğu oldukça açık.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

"Toplu Taşımada Yaşlılara Yer Vermeyin"

Fuat Uğur Kadın FETÖ Arzu Yılmaz Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500