Figen Dün Tehdit Etmişti...

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, geçtiğimiz gün Gaziantep'te yaptığı konuşmasında "onların da bayramının tadı tuzu kaçacak" dedikten sadece 24 saat sonra Van'da teröristler bomba yüklü araçla patlama gercekleştirdi.

Figen Dün Tehdit Etmişti...
Figen Dün Tehdit Etmişti... Tuğba Önkibar
Bu içerik 942 kez okundu.


HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, önceki gün partililerle birlikte Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde geçen ay gerçekleşen bir sokak düğününü hedef alan ve 56 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bölgeyi ziyaret etmiş ve burada yaptığı konuşmasında özellikle 28 HDP'li belediyeye kayyum atanmasına ilişin tehlikeli ifadelerde bulunmuştu.


Figen Yüksedağ, "İnsanlarımıza bu derin acıyı yaşatanlardan hesap sormaya and içtik. Kaybettiğimiz bütün kardeşlerimizin, demokrasi şehitlerinin ve burada bizden aldıkları hayatların,  hesabını kesinlikle soracağız. Ulusumuza ve bizlere bayramları,düğünleri zehir edenler çok iyi bilsinler ki elbet onların da bayramlarının, düğünlerinin tadı tuzu kaçacak" şeklinde ifadelerde bulundu.


Figen Yüksekdağ'ın açıklamalarının üzerinden henüz 24 saat bile geçmeden Van'da, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı ve Valilik arasındaki bölgede büyük bir patlama meydana geldi. Olayda AK Parti il binası çok büyük hasar aldı.
PKK terör örgütü yöneticilerinden Murat Karayılan, HDP'li belediyelere terör gerekçesiyle atanan kayyumlardan sonra tehditlerde bulunmuştu.Murat Karayılan, kayyumların PKK tarafından hedef alınacağını söylemişti.

figen yüksekdağ hdp tehdit van patlama gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500