Firari Savcıları BND Koruyor

FETÖ soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı olan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Alman istihbaratının koruduğu iddia edildi.

Firari Savcıları BND Koruyor
Firari Savcıları BND Koruyor Yaren Yalçın
Bu içerik 756 kez okundu.

FETÖ soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı olan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın Alman istihbaratı tarafından korunduğu iddia edildi.

FETÖ’nün yargı ayağının en önemli isimleri olan, Gürcistan üzerinden kaçan Zekeriya Öz ve Celal Kara Almanya’ya yerleşti. Gazeteci Murat Kelkitoğlu, yanlarında bavul dolusu gizli belge götüren firari iki savcının, Alman gizli servisi BND’nin korumasında olduğu ve villalarının 24 saat gözetim altında olduğunu yazdı.

Kelkitoğlu bugünkü yazısında kumpas savcıları hakkında şu ifadeleri kullandı.

“Bu 2 FETÖ militanının Almanya’da olduğu kesinleşti. Bir süre öncesine kadar İsviçre ve Fransa sınırına yakın Freiburg'daki bir villada beraber kalıyorlardı. Burası, olası bir riskte ülke değiştirilmesi için özellikle seçilmişti. Zekeriya Öz’ün ailesi Almanya’ya gidince Celal Kara villadan ayrıldı. Bu bilgilere ulaşınca gidip kaldıkları villayı görüntülemek bile istedik. Ancak, karşımıza çıkan engel karşısında şok olduk. Şimdi sıkı durun!

Almanya’ya sığınan Öz ve Kara’yı bu ülkenin istihbarat servisi BND koruyor. Alman ajanlar villa etrafında ciddi bir koruma kalkanı oluşturmuş durumda... Bu bilgi, Almanya ile FETÖ arasındaki bağlantıyı çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.”

zekeriya öz celal kara fetö almanya murat kelkitoğlu alman ajansı bnd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500