Flaş! ÖSO Cerablus'a Girdi

Özgür Suriye Ordusu Cerablus kent merkezine girdi.

Flaş! ÖSO Cerablus'a Girdi
Flaş! ÖSO Cerablus'a Girdi Tuğba Önkibar
Bu içerik 3729 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları ilçe merkezine girmeye başladı.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, sabaha karşı Cerablus bölgesini terör örgütü IŞİD'den temizlenmek amacıyla başlatılan harekat devam ediyor.

Zırhlı birlikler eşliğinde öğle saatlerinde Türkiye sınırının güneyinde 3 kilometre içerdeki Keklice köyünü alan ÖSO güçleri, buraya 5 kilometre mesafedeki Cerablus ilçe merkezine doğru ilerleyerek DAİŞ'i batı ve güney yönünden kuşattı.

İlçe merkezine batıdan girmeye başlayan ÖSO, bir okul, fırın, su kulesi ile DAİŞ'in komuta merkezi olarak kullandığı bazı noktaları ele geçirdi.

ÖSO unsurlarıyla DAİŞ militanları arasındaki çatışmalar sürerken, örgüt hedefleri sınırdan topçu atışlarıyla ve havadan vuruluyor. Cerablus bölgesine yönelik başlatılan harekatla Türkiye’nin hudut güvenliğinin sağlanması, DAİŞ ile mücadele kapsamında Koalisyon güçlerine destek verilmesi ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması amaçlanıyor

öso cerablus ışid fırat tsk son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500