Fransa'dan Flaş Suriye Hamlesi

ABD'nin Suriye'den çekileceğini açıklamasının ardından Fransa Savun Bakanı tarafından yapılan açıklamada "Fransa, Suriye'de boşalan yerlere yerleşecek" denildi.

Fransa'dan Flaş Suriye Hamlesi
Fransa'dan Flaş Suriye Hamlesi Meltem Yüksel
Bu içerik 1951 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'dan Amerikan askerlerini çekmeye başlama kararı müttefiklerde şok etkisi yarattı. İngiltere'nin ardından Fransa'nın Savunma Bakanı da Suriye'de IŞİD'in zayıflatıldığı, ama haritadan silinemediği uyarısında bulundu.

Trump'ın IŞİD'in yenilgiye uğratıldığına ve Suriye'de kalmak için neden kalmadığına dair dünkü tweetine Fransa Savunma Bakanı Florence Parly tweetle yanıt verdi.

IŞİD'in her zamankinden fazla zayıflatıldığını söyleyen Fransız bakan şöyle devam etti:

"Ama IŞİD ne haritadan silindi ne de kökleri kazındı. Bu terör örgütünün elinde bulundurduğu son toprak parçalarında kesinkes askeri yenilgiye uğratılması gerekmektedir."

Dün Trump'ın "Suriye'de IŞİD'i yenilgiye uğrattık, Trump başkanlığı sırasında orada olmak için tek nedenim buydu" diyen tweetini Beyaz Saray'ın çekilmenin başladığı açıklaması takip etmişti. Suriye'nin kuzeydoğusunda ABD ile birlikte askerleri bulunan Fransa'nın yetkililerinin aniden gelen çekilme açıklaması karşısında şoke olduklarına dair haberler sızmıştı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

ABD IŞİD Fransa Suriye Donald Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”