Fransız Devi Mamada Salmonella Şoku

Fransız gıda devi Lactalis, ürünlerinin Salmonella virüsü taşıdığı gerekçesiyle dünya genelinde raftan kaldırılması için çağrıda bulundu.

Fransız Devi Mamada Salmonella Şoku
Fransız Devi Mamada Salmonella Şoku Meltem Yüksel
Bu içerik 920 kez okundu.

Lactalis isimli bebek maması üreticisi, bebeklerde Salmonella virüsü yaydığı gerekçesiyle dünya genelinde ürün satışını durdurma kararı aldı.

Salmonella isimli zehirli bir virüsün şirket tarafından üretilen bebek mamasında rastlandığı belirtilen açıklamada, Fransa'da Aralık ayından beri yeni doğan 26 bebeğin mama yüzünden hastalandığı belirtildi.

Virüsün ilk kez Fransa'nın Craon kentindeki fabrikasında ortaya çıktığı düşünülerken, sıvı kaybı riski sebebiyle yeni doğan bebeklerde ve yaşlı insanlarda büyük bir sağlık tehlikesi yaratıyor. Salmonella virüsü çiftlik hayvanlarından yayılıyor ve bulaştığı kişilerde kusma, yüksek ateş ve ishal gibi belirtiler ortaya çıkartıyor.

Craon'daki fabrikada Şubat ve Aralık ayları arasında üretilen bütün ürünlerin geri çekildiğini belirten şirket yetkilileri, fabrikadaki bütün makinelerin dezenfekte edildiğini ve birçok önlem alındığını söyledi. İkinci bir açıklamaya kadar sadece Fransa'da değil aynı zamanda ihraç edilen İngiltere, Çin, Pakistan, Bangladeş ve Sudan ülkelerinde de, virüs içerdiği tahmin edilen Lactalis bebek maması satışının durdurulması kararı alındı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Zarrab Çapraz Sorguda

Fransa Mama Bebek Lactalis Salmonella Yeni Doğan Süt Virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500