Fuat Avni Meğerse…

Fuat Avni ekibinin başında Başyaver Albay Ali Yazıcı var.

Fuat Avni Meğerse…
Fuat Avni Meğerse… Yaren Yalçın
Bu içerik 1684 kez okundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başyaveri Albay Ali Yazıcı, Fuat Avni çıktı.

Fuat Avni’nin kim olduğu 17-25 Aralık sürecinden bu yana merak ediliyordu. 15 Temmuz’dan sonra başlayan operasyonlarda Başbakanlık Veri Uzmanı Akif Mustafa Koçyiğit gözaltına alınmış ve Koçyiğit’in Fuat Avni olduğu öğrenilmişti.

Güvenlik kaynaklarından edinilen son bilgilere göre; Fuat Avni’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbeci yaveri Albay Ali Yazıcı olduğu iddia edildi. Fuat Avni’nin bir kişi değil, oldukça geniş bir ihanet ekibi olduğuna dikkat çeken kaynaklarda, bilgi sızdıran en önemli halkanın ise Albay Ali Yazıcı olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri yaverleri olduğu bilgisinin darbe girişiminden aylar önce geldiğini, konunun araştırılarak doğruluğunun ortaya çıkarıldığını bildirdi. İhanetleri ortaya çıkan yaverlerle ilgili olarak, strateji gereği yasal işlem yapılmadığı öğrenildi. Erdoğan’ın başyaveri Albay Ali Yazıcı ve diğer 4 yaveri, darbe sonrasında FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Başmüşaviri Şeref Malkoç da bu bilgileri doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Malkoç konuyla ilgili yaptığı bir açıklamasında, “Cumhurbaşkanı’nın sürekli en yakınında olan yaverlerinin FETÖ bağlantılı olmasıyla ilgili ciddi tereddütleri vardı. Yaverleri seçip gönderen Genelkurmay Personel Dairesi de FETÖ’nün elindeydi. Bunu bilen Cumhurbaşkanımız son 3 aydır başyaverini çok mecbur kalmadıkça yanında tutmuyordu. Aslında görevden azledecekti. Onuru zedelenmesin diye göndermek için Ağustos’taki Yüksek Askeri Şura’yı bekliyordu. Başyaver Ali Yazıcı’ya güvenmediği için de Marmaris’e tatile giderken yanına almadı. İyi ki de yanına almamış. Bunun aksini düşünmek bile istemiyorum. FETÖ üyesi Ali Yazıcı o gece Marmaris’te olsaydı çok daha kötü şeyler yaşanabilirdi” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, darbe girişiminden önce Marmaris’te ailesiyle tatile giderken, başyaverini ve yaverlerini yanına almamıştı. Darbe girişimi öncesinde başyaver ve yaverlerin Erdoğan’ın bulunduğu konumu öğrenmek için çok çaba harcadığı iddialar arasında. Erdoğan, Marmaris’e yaverleriyle birlikte gitmiş olsa, bulunduğu otele darbeciler kısa süre içerisinde ulaşıp Cumhurbaşkanı’nı da rehin alabilecekti.

fuat avni cumhurbaşkanı erdoğan ali yazıcı 15 temmuz fetö marmaris
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500