Furkan Vakfı’na Operasyon

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma bünyesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 ilde Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na başlatılan operasyonda vakfın kurucusu Alpaslan Kuytul’un da içlerinde bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Furkan Vakfı’na Operasyon
Furkan Vakfı’na Operasyon Meltem Yüksel
Bu içerik 514 kez okundu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na hakkında başlatılan suç örgütü soruşturma bünyesinde vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine yönelik Adana, Elazığ ve Niğde’de şafak vakti operasyon yapıldı.

Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şubelerinden polislerin de katıldığı operasyonda kapılar, koç başlarıyla kırılarak girildiği, vakfın genel merkezinin çevresinde TOMA ve özel harekat timleri önlemler aldığı belirtildi.

Operasyonda vakfın kurucu başkanı Alpaslan Kuytul ile birlikte 20 kişi gözaltına alındı. Vakfın genel merkezi, yöneticilerin evleri ve vakfa bağlı kuruluşlarda polislerin araması devam ediyor. Kuytul’un sosyal medya hesabından bir süredir Türkiye’nin Afrin’e yaptığı “Zeytin Dalı Harekatı’na karşı çıktığı dikkatleri çekmişti.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İstanbullular İş Çıkışına Dikkat!

Furkan Vakfı Alpaslan Kuytul Adana Operasyon Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Terörle Mücadele Afrin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500