Galatasaray Adası'nın Kaçak Bölümleri Yıkıldı

Galatasaray Spor Kulübü'ne ait Suada'daki kaçak bölümler yıkıldı. Konuyla ilgili İBB ve Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada yıkımın mahkeme kararı doğrultusunda yapıldığı belirtildi.

Galatasaray Adası'nın Kaçak Bölümleri Yıkıldı
Galatasaray Adası'nın Kaçak Bölümleri Yıkıldı Ecem Şenol
Bu içerik 1383 kez okundu.

İstanbul Kuruçeşme'de bulunan Galatasaray Kulubü'ne ait Suada'daki kaçak bölümler yıkıldı. Ekipler, sabah 07.00 sıralarında yıkım için Galatasaray Adası'na gelerek yıkıma başlamasının ardından çalışmalar devam ederken iş makinesinin arızalanması sonucu yıkıma bir süre ara verildi. Adaya yeni bir iş makinesi getirilmesinin ardından çalışmalar yeniden başladı.

Çalışmalar sırasında karada çevik kuvvet ekiplerinin, denizde ise deniz polisi ve deniz zabıtasının güvenlik önlemi aldığı görüldü. Adanın işletmecileri de kullandıkları malzemeleri gemiyle karaya taşıdı.

Konuyla ilgili İBB'den bir açıklama geldi. Açıklamada, encümen kararıyla yıkım kararı verildiği ve bu kararın mahkeme tarafından onaylandığı belirtildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümenince yıkım kararı verildiği ve söz konusu karara ilgililerince mahkeme yoluyla itiraz edildiği belirtildi. Açıklamada, sırasıyla İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Danıştay 14. Dairesi ve en son tekrar Danıştay 14. Dairesinin 21.02.2017 tarihli kararı ile Encümen kararı onanmış olup gerekli tebligatlar yapıldığının belirtildi.

Yıkıma ilişkin Galatasaray Spor Kulübü'nden de bir açıklama yapıldı. Kulübün internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada Galatasaray Adası hakkında, müstecir tarafından kanuna aykırı olarak yapılan eklemeler nedeniyle 21 Mart 2012 tarih ve 641-524 sayı ile alınmış yıkım kararına karşı kulübün mülk sahibi olarak dava açtığı ve söz konusu dava kapsamında, 26 Eylül 2012'de keşif yapıldığı ve 28 Şubat 2014 tarihinde kararın kulübün aleyhine çıktığı ifade edildi.

Galatasaray Kulübü’nden yapılan açıklamada, o tarihte temyiz yoluna gidildiği ve 8 Ekim 2015 tarihinde kararın onandığı belirtilirken, karar düzeltme yönündeki 10 Şubat 2016 tarihli başvurularının da 21 Şubat 2017'de reddedilince yıkım kararının kesinleşmiş olduğu ifade edildi. Büyükşehir'e bağlı ekiplerin, 28 Mayıs 2017 günü, sabahın ilk ışıklarıyla beraber kararı uygulayarak Ada'da yıkıma başladığını belirtildiği açıklamada, yıkılan yerlerin, kira sözleşmesi bitmesine rağmen hukuku hiçe sayan şahsın yaptığı eklentiler olduğunun da altı çizildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Banvit Resmen Satıldı!

Galatasary Adası Suada Yıkım Açıklama Galatasaray Spor Kulübü Büyükşehir Belediyesi Mahkeme Kararı İstanbul Kuruçeşme Galatasaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500