GATA Komutanı Serbest Bırakıldı

GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanı Tümgeneral Gürsel Öztürk'ün tutuklanması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Öztürk bugün çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

GATA Komutanı Serbest Bırakıldı
GATA Komutanı Serbest Bırakıldı Derya Kaya
Bu içerik 1278 kez okundu.

Darbeci" diye tutuklanan GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanı Tümgeneral Gürsel Öztürk'ün Gülen Cemaati üyesi darbe girişiminde bulunan askerlere direndiği ortaya çıkmıştı.

Askeri darbe girişiminden 13 gün sonra darbecilerin atama listesinde adının karşısında görevine devam edeceği anlamında "devam" yazdığı gerekçesiyle tutuklanan Öztürk'ün kardeşi de isyan etmişti. Hatta Gürsel Öztürk'ün kardeşi Gürcan Öztürk, "Yıllarca Fethullahçılar tarafından mağdur edilmiş biri nasıl olur da karşı çıktığı şeyle suçlanır?" ifadelerini kullanmıştı.

Gürsel Öztürk'ün Avukatı Sedat Akçelik'in gönderdiği mektupta, "Bilmem farkında mısınız, üst perdeden çalan bu tamtamlar sebebiyle bugünün mağdurlarının sesini maalesef duyan dahi olmuyor" ifadelerini kullanmıştı.

Gürsel Öztürk'ün ise dün yayımlanan bu mektubun ardından bugün çıkarıldığı mahkemece tahliye edilmesine hükmedildi. Öztürk'ün Silivri cezaevinden tahliye işlemlerine başlandı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından Gürsel Öztürk cezaevinden çıktı. Öztürk'ü eşi ve kızının yanı sıra emir subayı karşıladı.

GATA Gürsel Öztürk Darbe Av.Sedat Akçelik OHAL Tümgeneral GATA Haydarpaşa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500