GATA’ya Cemaat Operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY’nin kapatılan GATA’daki yapılanmasına ilişkin operasyon düzenlendi.

GATA’ya Cemaat Operasyonu
GATA’ya Cemaat Operasyonu Meltem Yüksel
Bu içerik 450 kez okundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY’nin kapatılan GATA’daki yapılanmasına ilişkin operasyon düzenlendi.

 Örgütün TSK’daki yapılanmasına ilişkin çalışma yürüten MİT İstanbul Bölge Başkanlığı, örgütün GATA yapılanmasından sorumlu olduğu belirlenen üst düzey bir şüpheliyi belirlediği ve yapılan operasyon sonucu yakalanan örgütün sözde üst düzey imamının cep telefonunda ‘2048′ oyunu görünümlü bir program tespit edildiği öğrenildi.

Operasyonda program üzerinde yapılan çalışmalarda örgütün GATA yapılanmasından sorumlu kişilere ait arşiv ve yazışmalar ile aktif liste ele geçirildi. 2 68 sayfa ve 317 ayrı nottan oluştuğu belirlenen dokümanda örgütün GATA yapılanması içerisinde görev alan mahrem imamlara ilişkin bilgiler ve arşiv kayıtlarına yer verildiği belirlendi.  Bazı yazışmalardan anlaşıldığı üzere örgüt imamlarının kritik bazı konularda halen ‘Kaptan’ kod adlı Fethullah Gülen’e danıştıkları, ona göre hareket ettikleri saptandı. Yine tespitlere göre, örgütün ankesör davalarından yargılanan ya da gözaltına alınıp serbest bırakılan asker şahısların tutum ve davranışlarını takip ettiği, itirafçı olmamaları için ikna faaliyeti yürüttüğü belirlendi.

Örgüt mensubu doktorların ayrıca aranan FETÖ’cüleri ayarladıkları bazı özel hastanelerde kayıtsız tedavi ettikleri, hamile kadın örgüt üyelerinin doğum işlemlerini yaptıkları ortaya çıktı. Başlatılan çalışma sonucu 24’ü askeri doktor 6’sı da mahrem imam olmak üzere 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen gözaltı kararı sonrası gece saatlerinden itibaren şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 5 ilde operasyon başlatıldı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Havalimanı Sular Altında Kaldı

GATA PDY FETÖ Operasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Eljif Elmas Piyangosu
Eljif Elmas Piyangosu