Gazi Koşusu’nda "Her Şey Çok Güzel Olacak" Damgası

Gazi Koşusu‘nu kazanan 'The Last Romance' isimli atın sahibi Melis Kurtel Emin ve jokey Ahmet Çelik'e ödülleri İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katıldığı törenle verildi.

Gazi Koşusu’nda
Gazi Koşusu’nda Meltem Yüksel
Bu içerik 248 kez okundu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına ilk kez 1927'de düzenlenen, Türk yarışçılığının temel taşı Gazi Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapıldı. 2400 metre mesafeli yarışta safkanların kıyasıya mücadelesini Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı The Last Romance' kazandı. Jokey Ahmet Çelik, üst üste 5. kez bu önemli koşuda zafere ulaştı.

Gazi Koşusu'na ödül törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu damga vurdu. İmamoğlu, ödül töreni için hazırlanan podyuma gelirken 'Ekrem Başkanı' ve 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganlarıyla karşılandı.

İstanbul Valisi ve 23 Haziran'a kadar belediye başkanlığına kayyım olarak atanan Ali Yerlikaya 'The Last Romance' isimli atın sahibi Melis Kurtel Emin'e ödülünü verirken de 'ekrem Başkan' sloganları sürdü. Üst üste 5. kez Gazi Koşusu zaferini yaşayan Ahmet Çelik, kendisini tebrik eden Başkan Ekrem İmamoğlu'na "Her şey çok güzel olacak" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan önce kupayı bizzat vermek üzere Hipodroma gelen son isim Ali Müfit Gürtuna olmuştu. Ali Müfit Gürtuna, 2000 yılında koşulan yarışı kazanan Talaria isimli safkanın sahibi merhum Özdemir Atman'a kupasını kendi elleriyle vermişti. Sonrasında 13 yıl görev yapan Kadir Topbaş bir kez bile kendisi hipodroma gelmezken, son başkan Mevlut Uysal da Veliefendi'ye hiç uğramamıştı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

 

The Last Romance Ahmet Çelik İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu Gazi Koşusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması