Gazi Meclis Yetmedi Yenisi Aranıyor

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın milletvekillerine gönderdiği mektupta, yeni bir Meclis binası yapılmasının şart olduğu şeklindeki ifadeleri, bürokratları harekete geçirdi.

Gazi Meclis Yetmedi Yenisi Aranıyor
Gazi Meclis Yetmedi Yenisi Aranıyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 950 kez okundu.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın milletvekillerine gönderdiği mektupta, yeni bir Meclis binası yapılmasının şart olduğu şeklindeki ifadeleri, bürokratları harekete geçirdi.

Meclis’teki yeni bina tartışmaları, Anayasa değişikliğiyle vekil sayısının 600’e çıkartılması ve bakanların da milletvekilleri arasından seçilmeyeceği yeni bir sistemin onaylanmasıyla tekrar gündeme geldi.

Meclis’te halen 472 milletvekili için oda mevcut. Bakan olan veya gruplarda ya da TBMM yönetiminde görev alan milletvekilleri için ayrıca bulunmuyor.

Milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkarılmasıyla 100 odaya daha ihtiyaç duyulacak. Bina ihtiyacının giderilmesi için, 15 Temmuz sonrasında yıkılan eski Halkla İlişkiler Binası’nın yerine yeni bir bina inşa edilmesi planlanıyordu.

Yeni bina temellerinin atılması planlanırken, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın milletvekillerine yolladığı mektupta Meclis binasının artık yetersiz kaldığını ifade ederek yeni bir bina temennisinde bulunarak yeni bir tartışma başlattı. İnşaat işlerini yürüten bürokratlar olası bir talep durumunda hazırlıklı olmak amacıyla şimdiden yeni kampus arayışına girdi. 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ali Nesin'in DTCF Binası Eleştirisine Tepki Yağdı

Meclis İsmail Kahraman Milletvekili Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500