Gaziantep Valiliği'nden Terör Açıklaması

Gaziantep Valiliği, düzenlenen operasyonda eylem hazırlığındaki 8 teröristin 146 kilo patlayıcıyla yakalandığını açıkladı. TSK'dan yapılan açıklamaya göre ise Siirt'te saldırı hazırlığındaki 9 terörist öldürüldü.

Gaziantep Valiliği'nden Terör Açıklaması
Gaziantep Valiliği'nden Terör Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 591 kez okundu.

Milli İstihbarat Teşkilatı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, ilimizde merkezinde insansız hava aracı destekli operasyon gerçekleştirildi.

PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarına, değerli bina, önemli yerlere ve güvenlik güçlerine yönelik büyük şehirler başta olmak üzere ülke genelinde sansasyonel nitelikte eylem hazırlığında olduklarına yönelik bilgi alındığı aktarıldı. Valilikten yapılan açıklamada eylem için gerekli olan patlayıcı maddelerin PYD/YPG terör örgütü tarafından illegal yollardan ülke ve ile getirildiği, eylemi gerçekleştirecek örgüte ulaştırılacağı yönünde istihbarı bilgilerin alındığı bildiği paylaşıldı.

İl merkezli başlatılan operasyonda, ilin ve Şanlıurfa’da 2’si Suriye uyruklu 8 şahsın yakalandığı, yakalanan şahısların adli makamlara sevk edildiği ifade edilirken, operasyon kapsamında yapılan aramalarda ele geçirilen boş çantalar içerisinde patlayıcı madde ve mühimmatların taşındığının tespit edildiği aktarıldı. Yakalanan şahısların sorgulaması ve yer gösterme neticesinde yapılan aramalarda, arazide toprağa gömülü vaziyette tahrip gücü yüksek parça ve basınç etkili bomba yapımında kullanılan yaklaşık 70 kg. TNT ve 76 kg. PETİN olduğu değerlendirilen toplam 146 kg. ağırlığında patlayıcı maddenin ele geçirildiği ifade edildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Maicon Sao Paulo'ya Veda Etti

Gaziantep Valiliği PKK KCK PYD YPG Açıklama Valilik Terör Örgütü Suriye Yakalanma Eylem Hazırlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500