Gemlik Sahili'ne Binlerce Ton Sunta Vurdu

Bursa'nın Gemlik Gemsaz Sahili'ne mobilya yapımında kullanılan tonlarca sunta vurdu; vatandaşlar suntalara basarak denizin üstünde yürüdü.

Gemlik Sahili'ne Binlerce Ton Sunta Vurdu
Gemlik Sahili'ne Binlerce Ton Sunta Vurdu Başak Tatar
Bu içerik 1049 kez okundu.

Bursa'nın en sevilen sahillerinden Gemsaz Sahili'ne, nereden geldiği belli olmayan binlerce ton sunta vurdu ve 2 kilometrelik şeridi kapattı. Kıyıdan 100 metre uzakta beliren suntalar, balyalar halinde sahili kaplarken vatandaş korku dolu anlar yaşadı. Önce ne olduğunu anlayamayan çevredekiler daha sonra kıyıya vuranların sunta olduğunu anlayınca rahatladılar ama denize de giremediler. Suntaların kıyıdan temizlenmesini isteyen Gemsaz sakinleri ayrıca bu olayın sorumluluların da bulunması için Çevre Şehircilik Bakanlığı’na çağrı yaptı.

 

Yaşananları anlatan vatandaşlar, dün saat 16:00’da kıyıdan 100 metre açıkta biranda yüzeye bir şeyler çıkmaya başladığını; denizin içinde bir şeyler çıktığını zannederek paniğe kapıldıklarını belirttiler. Denizin ortasında belirenlerin, rüzgârın etkisiyle kıyıya vurduğunu, gidip baktıklarında bunların sunta olduğunu gördüklerini anlattılar.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Muharrem İnce: "Pasif Kalmaya Razıyım"

 

bursa gemlik sahil gemsaz sunta kıyı vatandaş deniz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500