Genç Yeteneğe 'Gri Pasaport' Engeli

Avusturya'nın başkenti Viyana'da 12 Ağustos'ta gerçekleştirilen uluslararası müzik yarışmasına gönderdiği videoyla birinci olan 18 yaşındaki Damla Koşar, 22 Eylül'deki törene 'Hizmet Pasaportu'nda yaşanan sorun yüzünden katılamıyor.

Genç Yeteneğe 'Gri Pasaport' Engeli
Genç Yeteneğe 'Gri Pasaport' Engeli Tuğba Önkibar
Bu içerik 1228 kez okundu.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da 12 Ağustos'ta gerçekleştirilen uluslararası müzik yarışmasına gönderdiği videoyla birinci olan 18 yaşındaki Damla Koşar, 22 Eylül'deki törene 'Hizmet Pasaportu'nda yaşanan sorun yüzünden katılamıyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Damla'nın Müzik Direktörü Rüstem Avcı, Numan Kurtulmuş’un Damla Koşar'ı telefonda tebrik edince bakanlık desteğinin de kolaylaşacağını ümit ettiklerini, bakanlıktan destek gelmeyince zor durumda kaldıklarını ifade etti.

Bursa Akademix Güzel Sanatlar Merkezi piyano eğitmenlerinden Elena Çekiç'in koçluğunda yarışmaya hazırlanan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı 12'nci sınıfı öğrencisi Damla Koşar, 12 Ağustos tarihinde yapılan The International Music Competition 'Vienna' Grand Prize Virtuoso 2017 yarışmasına yolladığı bir video ile katıldı.

'Chopin Nocturne Op. 27 No.1 ve Adnan Saygun Etude Op. 38 No.1' adlı eserlerini seslendiren Damla Koşar birinci oldu.

Kendisine gönderilen yazı ile birinci olduğunu öğrenen Koşar, 22 Eylül'de Viyana'nın ünlü salonu Musikverein Vienna'da gerçekleştirilecek ödül törenine davet edildi.

Burada gösterdiği canlı performans sonrası ödülünü almayı planlayan Damla'nın önüne 'gri pasaport' olarak da bilinen 'Hizmet Pasaportu' engeli takıldı.

Damla Koşar'ın Müzik Direktörü Rüstem Avcı; yol, konaklama ve hizmet pasaportu için bakanlık olurunu alabilmek amacıyla gerçekleştirdikleri görüşmelerin sonuç vermediğini ifade etti.

Numan Kurtulmuş’un tebrik telefonuyla ‘gri pasaport’ alabileceklerini düşünen Avcı, şu anda çok zor durumda kaldıklarını ve girişimlerini son ana kadar sürdüreceklerini aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çevre Kirliliğine Çözüm: Paralı Poşet Devri

Viyana Piyano Nocturne Chopin Damla Koşar Müzik Yarışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500